Menu główne
Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna
  • 48-340 Głuchołazy
  • Aleja Jana Pawła II 24
  • tel. 77 4396 282
  • E-MAIL
Kalendarz

HALLOWEEN W ŚWIETLICY

29 października w naszej świetlicy odbył się Halloween . Sale świetlicy przyozdobiły różnego typu duchy i duszki, na stołach zawitały postacie zrobione z dyni. Dzieci zamieniły się w „przepiękne” potworki, które uświetniły popołudnie. Jak na prawdziwe stwory przystało straszyły i biegały po świetlicy. Na zakończenie został zorganizowany konkurs na najlepszy strój. Wygrały Klaudusia Maślanka, Monika Szałek i Monika Stawińska.

Galeria zdjęć…ŚWIETLICA ZOSTAŁA OBDAROWANA PREZENTAMI

"Ochów i achów" nie było końca kiedy, w poniedziałek 25 października swoją obecnością zaszczycili nas Państwo Marmon. Zachwyty te spowodowane były górą prezentów, którymi pani Kamila i pan Tomasz uraczyli nasze dzieciaki. Rozpakowywania podarków nie było końca, coraz pojawiały się nowe kolory i kształty farbek, wycinanek, mazaków, długopisów, zeszytów, ołówków, kredek, piórników...do wyboru do koloru! Zapewne teraz w naszej świetlicy za pomocą tak pięknych przyrządów plastycznych powstaną dzieła na miarą Picassa. Dlatego też chcielibyśmy serdecznie podziękować świeżo poślubionym małżonkom, za pamięć o nas i poproszenie swoich wspaniałych gości weselnych o sprezentowanie naszym dzieciakom przyborów szkolnych. Życzymy państwu Marmon by na nowej drodze życia także byli obdarowywani tak wspaniałymi podarunkami!

Dzieciaki i wychowawcy.

Galeria zdjęć…"SURFUJ" BEZPIECZNIE W INTERNECIE

PKPS jest grantobiorcą projektu współfinansowanego ze środków The Velux Foundations w ramach programu "Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji Dzieci Niczyje.
W ramach projektu, w dniach 14 – 15 października, odbyło się szkolenie pracowników i przyjaciół Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej z zakresu bezpiecznego Internetu. Podczas szkolenia zebrani mieli okazję dowiedzieć się jakie zagrożenia niesie za sobą surfowanie po Internecie, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat zabezpieczeń i kontroli a także mieli okazję pracować na programie "Opiekun" rekomendowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Szkolenie zakończyło się odebraniem certyfikatów.
Projekt zakłada kolejne szkolenia dla podopiecznych świetlicy oraz ich Rodziców.

Więcej zdjęć…RODZIC PARTNER ? - TO MOŻLIWE !!!

publikacja


ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 24 – 25 września 2010 roku, Polski Komitet Pomocy Społecznej, pod patronatem Banku Żywności w Opolu z siedzibą w Luboszycach, przeprowadził zbiórkę żywności dla dzieci z rodzin najuboższych. Przez dwa dni wolontariusze( w postaci Ulubionych pań i dzieci) zbierali żywność w Intermarche co zaowocowało 592,991 kg produktów spożywczych. Zebrana żywność trafi w części do rodzin dzieci uczęszczających do Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach a reszta zostanie przeznaczona na dożywianie podopiecznych tejże świetlicy. Polski Komitet Pomocy Społecznej pragnie serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do zebrania tak ogromnej ilości produktów jak również wolontariuszom za poświęcenia swojego wolnego czasu.

Więcej zdjęć…PIĄTKOWE CINEMASTORY

Piątkowe popołudnia w świetlicy wprowadzają dzieci jak i wychowawców w weekendowy nastrój. Salka relaksacyjna zamienia się wówczas w kino niczym 5 D, w który, wyświetlane są najnowsze hollywoodzkie produkcje. Strzelający pod zębami popcorn i szeleszczące opakowania po chipsach zamieniają wychowanków i opiekunów w kinomaniaków.

Więcej zdjęć…PROGRAM GRANTOWY „BANK DZIECIĘCYCH UŚMIECHÓW”

W ramach dalszej współpracy z Bankiem Zachodnim, przy podpisywaniu umowy z programu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów” otrzymaliśmy z rąk Pani Dyrektor Jolanty Hasiak przepiękny dyplom oraz cyfrową ramkę na zdjęcia. Otrzymany upominek pozwoli Nam oglądać zdjęcia robione przez naszych podopiecznych w cyfrowej jakości.

Za wspaniały prezent bardzo serdecznie dziękujemy.


Na dobry początek roku szkolnego

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Głuchołazach brał udział w II edycji konkursu grantowego Bank Dziecięcych Uśmiechów w roku 2010 - Fundacji Banku Zachodniego WBK. Z tego też względu jest Nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 3400 zł na wyprawki szkolne dla dzieci uczęszczających do Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej.Obóz w Łambinowicach

Dzięki dotacji ze Starostwa Powiatowego dla Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Głuchołazach odbył się pięciodniowy obóz patriotyczny w Łambinowicach dla dwudziestki dzieci. Podczas obozu dzieci uczestniczyły w codziennych warsztatach prowadzonych przez wykładowcę i Ulubione Panie, zwiedziły Centralne Muzeum Jeńców Wojennych. W bogatej ofercie Muzeum znalazło się zwiedzanie ekspozycji muzealnych, warsztaty plastyczne, quiz wiedzy i wycieczka rowerowa po terenach poobozowowych i cmentarzach wojennych. Na zakończenie dzieci zasadziły drzewko na terenie hoteliku w którym nocowały. Ostatniego dnia odbyła się również wycieczka do Aqua Parku w Brzegu.

Więcej zdjęć…


Kolonia w Rzucewie

25 czerwca, późnym popołudniem Ulubione Panie zapakowały 24 dzieci do autokaru i odwiozły do Kamieńca Ząbkowickiego na pociąg... Nasze grzeczne dzieci wyjechały na kolonię nad morze J Przez dziewięć dni korzystały z kąpieli słonecznych i morskich. Pogoda była na medal, nastroje dzieciaków również. 5 lipca Pani Agnieszka i Pani Aneta odebrały wesołą, opaloną gromadkę z Wrocławia i przywiozły do Głuchołaz. Dzieci już dziś czekają na przyszłe wakacje i następną kolonię


Czwarty dzień Drum Djemboree

W poniedziałek, 12 lipca dzieci z Akcji Letniej ”W 40 dni dookoła świata” odwiedziły Muszlę Koncertową aby uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych dla nich warsztatach muzycznych. Czterech sympatycznych muzyków z Senegalu uczyło dzieci grać na instrumentach, tańczyć i śpiewać. Muzycy, dzieci i Ulubione Panie bawili się bardzo dobrze. Dzieci i panie mieli okazję nauczyć się przenoszenia ciężkich rzeczy tradycyjnym sposobem afrykańskim ,czyli na głowie. Śmiechu i krzyków było przy tym co nie miara. Po półtorej godziny panie prawie na siłę zabrały dzieci do świetlicy. Muzycy obiecali dzieciom kolejne spotkanie w przyszłym roku i przed wyjazdem odwiedzili jeszcze świetlicę aby pożegnać się z nowymi przyjaciółmi..

Więcej zdjęć…


FOTO PASJA !!!

W świetlicy pasja fotografowania jest nadal rozwijana. Dzieci zdobywają nowe umiejętności i wiedzę z zakresu technik robienia zdjęć. Postanowiły też połączyć zajęcia fotograficzne z kulinarnymi i wpadły na pomysł, że podczas gdy część z nich będzie przygotowywać sałatkę owocową, ich koledzy będą fotografować ich pracę.AKCJA LETNIA

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci
do wzięcia udziału w AKCJI LETNIEJ
która zaczyna się 5 lipca w poniedziałek
i jest organizowana przez Świetlicę Socjoterapeutyczną
Koszt udziału dziecka wynosi 3zł dziennie
Więcej informacji oraz zapisy na Rynku 31, w siedzibie PKPS
(liczba miejsc ograniczona)


DZIEŃ DZIECKA W ŚWIETLICY !!!

1 czerwca w naszej świetlicy obchodziliśmy uroczyście „najważniejszy” dzień w roku czyli Dzień Dziecka !! Jak zawsze było bardzo wesoło, głośno i kolorowo. Jak zwykle (praktykujemy to przy każdej możliwej okazji) Pani Gosha poprowadziła zabawy z chustą. Tym razem zaszczytna funkcja rekina przypadła Pani Anecie, która wykonywała powierzone zadanie wciągania dzieci pod chustę, z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem. Następnie (to również jedna z ulubionych zabaw zarówno pań jak i dzieciaków) odbyły się „gorące krzesła”. Nikt by nie przypuszczał, ze można tak wyginać się podczas tańca!! Powstał również przepiękny plakat malowany paluszkami a na zakończenie dzieci wzięły udział w turnieju wiedzy przygotowanym przez Ulubione Panie.

Podczas, gdy w salce edukacyjnej bawiły się dzieci starsze, materacowani zamieniła się w salę zabaw dla młodszych podopiecznych świetlicy z Akademii Malucha. Dzieciaczki bawiły się kilka godzin pod czujnym okiem Pani Joli. Również wykonały przepiękny plakat paluszkami, bawiły się do akompaniamentu Pana Jasia a na zakończenie otrzymały prezenty z okazji swojego święta.

Pomimo fatalnej pogody i deszczu za oknami w świetlicy było bardzo słonecznie i ciepło a każdą ciekawą chwilę wesołej zabawy Pani Agnieszka starała się utrwalić na jednym z naszych aparatów fotograficznych.

foto1 foto2

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...…


ODWIEDZINY W ŚWIETLICY !!!

W czwartek 20.05.2010 naszą Świetlicę odwiedzili bardzo mili i niespodziewani goście - Pan Paweł Gadomski wraz z żoną. Nasze zdziwienie było jeszcze większe, kiedy okazało się, że mają ze sobą wielką torbę, a w niej prezent dla naszych podopiecznych. Dzieci od razu zaprosiły gości do salki relaksacyjnej, a tam w ciszy i skupieniu (co się rzadko zdarza) oglądały prezent. A było co oglądać, bo upominkiem okazało się kilkanaście płyt DVD z filmami i przedstawieniami teatralnymi.

Następnie dzieci dyskutowały z gośćmi, opowiadały o sobie, przygotowały dla nich rysunki. W przemiłej atmosferze upłynęła nam wizyta Pana Pawła i jego żony. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne zdjęcie, podziękowaliśmy za prezent i pożegnaliśmy się.

Raz jeszcze dziękujemy Panu Pawłowi za pamięć, odwiedziny i filmy !!!

foto1 foto2 foto3

BIESIADA CZYTELNICZA !!!

W niedzielę, 9 maja, nasze utalentowane dziewczynki- Andzia, Martusia, Jula, Karolcia, Klaudia i Nikola wystąpiły podczas Biesiady Czytelniczej, która odbywała się w Domu Kultury. Przed występem, razem z Panią Anetą, Panem Jasiem i Panem Danielem, Andzia i Martusia udały się do świetlicy, żeby poćwiczyć. Wszyscy byli bardzo zestresowani. Okazało się jednak, że zupełnie niepotrzebnie. Andzia i Martusia zostały świetnie przygotowane przez Pana Jasia a częste próby, i śpiewanie w domu ku utrapieniu taty, dały doskonały rezultat. Młodsze dziewczynki zostały przygotowane przez Pana Mariusza podczas zajęć muzycznych odbywających się co dwa tygodnie w świetlicy.

Był to pierwszy taki poważny występ ale już dziś wiemy, że to dopiero początek „kariery” młodych wokalistek. Kolejny występ Andzi i Marty planowany jest na 30 maja podczas Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Co prawda dziewczyny są już „za stare”, żeby wziąć udział w konkursie, ale uświetnią go swoim występem.

Wszystkie Panie są bardzo dumne z dziewczynek !!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...…


Odwiedziny w Straży !!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka nasze dzieci z Ulubionymi Paniami wybrały się w odwiedziny do Państwowej Straży Pożarnej w Głuchołazach. Strażacy powitali gości bardzo serdecznie i chętnie zaprezentowali najnowszy wóz strażacki. Dzieci miały okazję wypróbować sprzęt do gaszenia pożarów co okazało się dla nich fantastyczną zabawą a co średnio ucieszyło Ulubione Panie...Kacperek, Dominik, Jonatan i Kuba wyglądali jakby wyszli prosto spod prysznica. Ta sytuacja prawie wyprowadziła z równowagi zwykle opanowane panie. Dzieci interesowały się dosłownie wszystkim. Wypytywały nawet o wagę panów strażaków(Pan Łukasz waży aż 75 kg).Dużą popularnością cieszyły się również piły do cięcia betonu i metalu. Natomiast Michał najbardziej ciekawy był co można rozwalić takim wielkim wozem strażackim...

Była to kolejna nasza wizyta Straży. Na zakończenie zadowolone dzieci obdarowały strażaków ręcznie robionymi laurkami i pięknym storczykiem. Wielka szkoda, że Międzynarodowy Dzień Strażaka jest tylko raz w roku...Bardzo chętnie odwiedzalibyśmy Straż dużo częściej!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...…


Akademia Malucha w Świetlicy !!!

Od stycznia 2010 r. w naszej Świetlicy działa Akademia Malucha dla dzieci w wieku 3-5 lat. Nasze maluszki od poniedziałku do piątku od godziny 9.00 miło spędzają czas. Każdy dzień w Naszej Akademii jest inny . Prowadzimy różnego rodzaju zajęcia takie jak Capoeira (brazylijska sztuka walki połączona z tańcem prowadzona przez grupę Porto de Minas z Opola) oraz zajęcia z logopedą, muzyczne, plastyczne, sportowe. Wychodzimy na plac zabaw , wspólnie bawimy się i śpiewamy piosenki. Dzieci chętnie uczestniczą w proponowanych aktywnościach i z uśmiechem na buzi wracają do domu.

Cieszymy się, że możemy realizować projekt i wspierać rozwój najmłodszych mieszkańców Głuchołaz.

Projekt trwać będzie do końca czerwca 2010 r., a dotowany jest ze środków Fundacji im. J.K. Steczkowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...…


Ślub Pani Goshi !!!

24 kwietnia nasza Ulubiona Pani Gosha złożyła pewną wiążącą przysięgę... została żoną Pana Łukasza !! Do Kościoła udała się delegacja złożona z dziewczynek i mamy Violi. Przy wyjściu z Kościoła Ulubione Panie z wielkim zawzięciem puszczały bańki mydlane a dzieci obrzuciły Młodą Parę cukierkami i ryżem.

Wesele odbyło się w Sudetach. Ulubione Panie bawiły się doskonale!! Pani Madzia wymieniła się obuwiem z Panią Anetą i ćwiczyła roznoszenie chleba w butach na obcasach a pewnym momencie Pani Gosha ze swymi ulubionymi koleżankami zaproponowały gościom weselnym zabawy świetlicowe. Śmiechu było co niemiara.

Dzięki temu wydarzeniu mamy w świetlicy kolejne materiały plastyczne dla naszych dzieci. Pani Gosha i Pan Łukasz poprosili wszystkich zaproszonych aby zamiast kwiatków przynieśli materiały plastyczne dla dzieci z Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej i kilka dni po weselu zjawili się w świetlicy.

Za wspaniały pomysł i prezent serdecznie dziękujemy Państwu Matyja
i zapraszamy wszystkich, którzy w bliższej i dalszej przyszłości zamierzają zawrzeć związek małżeński do skorzystania z tego wspaniałego pomysłu.

Zdjęcia ze ślubu Goshi…


ŚWIĘTA WIELKANOCNE W ŚWIETLICY !!!

Jak przystało na porządną świetlicę przygotowania do tak ważnego wydarzenia zaczęły się miesiąc przed Świętami od robienia palm świątecznych, kartek dla naszych przyjaciół i darczyńców oraz drobnych upominków dla kilku osób, które w szczególny sposób związane są z naszymi dziećmi.

Tuż przed samymi świętami wszyscy mieli pełne ręce roboty. Martusia i Andzia przygotowywały się do występu , w wielki czwartek i piątek zebraliśmy się by wspólnie przystroić wielkanocne koszyczki i pomalować jajka, Ulubione Panie ciężko pracowały nad programem śniadania i przygotowaniem świetlicy a nasi wspaniali rodzice przygotowali potrawy na stół wielkanocny.

W sobotę o godz. 8.40 w świetlicy zebrały się odświętnie ubrane panie, dzieci wraz z rodzinami i tłumnie ruszyliśmy poświęcić koszyczki. Wyprawa okazała się bardzo przyjemna i wszystkim dopisywał dobry nastrój. Po powrocie do świetlicy dziewczynki zaśpiewały kilka piosenek przy akompaniamencie naszego nowego przyjaciela z zespołu „Ars poetica”, Pana Jasia G., i w tak miłej atmosferze oczekiwaliśmy na przybycie zaproszonych gości, czyli Pana Burmistrza i Panów Michała i Pawła Gadomskich.

Po uroczystym śniadaniu Michał i Paweł odpowiedzieli na sporą ilość pytań przygotowanych przez dzieci. Praca drugiego reżysera i aktora(którym jest Michał) i dziennikarstwo(którym zajmuje się Paweł) bardzo zainteresowały wszystkich zebranych. Goście opowiadali jak zaczęła się Ich przygoda z telewizją i zdradzili kilka szczegółów z życia osobistego. Na zakończenie odbyła się mała sesja fotograficzna i pamiątkowe wpisy do kroniki świetlicowej. Od soboty wszystkie dzieci z przyjemnością oglądają Wiadomości TVP, gdzie można zobaczyć Pawła Gadomskiego i z niecierpliwością czekają na najnowszy serial przy którym ostatnio pracował Michał. Bracia zdobyli więc nową rzeszę fanów. Kolejne odwiedziny już w lipcu.

Zdjęcia z Wielkanocy w Świetlicy…


ŚWIETLICA NA NARTACH !!!

17 lutego odbyła się wycieczka do Czech na narty... Było fantastycznie !! Razem z dziećmi pojechała Pani Agnieszka, Pani Aneta, Pan Szymon i instruktor, czyli Pan Daniel. Okazało się, że dla większości jazda na nartach nie jest większym problemem. Dla większości – czyli dzieci... bo Panie nie radziły sobie już tak dobrze. Obie fantastycznie opanowały upadki. Żadne z dzieci nie miało ich aż tyle na swoim koncie co One. Dzieci jednak były bardzo wyrozumiałe wobec swoich Ulubionych Pań i nie śmiały się... za głośno. Poza ostrym wjazdem w latarnię w wykonaniu Klaudki i skręconą kostką Paulinki nikt się nie uszkodził. Panie przez kolejny tydzień narzekały na straszne siniaki, ale też wyjątkowo miło wspominają całą wycieczkę.

Zdjęcia z wypadu na narty…


BAL KARNAWAŁOWY

Wczoraj, tj. 28 stycznia, odbył się w naszej świetlicy zjazd przedziwnych stworzeń. Zamiast Ulubionych Pań byli więc: przystojny Robin Hood, urocza Pipi, Diabełek, dostojny Kot w Butach i Pinokio z długaśnym nosem. Nasze dzieci zastąpiły przeróżne dziwne postacie. Pewien Szalony Doktor badając Pipi stwierdził u niej początki zapalenia płuc i wyjątkową brzydotę, Robin Hood miał niesamowite powodzenie wśród płci przeciwnej a Pinokio szalał jak mało kto. Pomimo mrozu za oknem atmosfera w świetlicy była bardzo gorąca. Postacie chętnie brały udział w przygotowanych konkursach i zabawach. Największą popularnością cieszyła się zabawa w „gorące krzesła”. Tutaj każdy miał okazję popisać się zwinnością i talentem tanecznym. Ponieważ dzieciom bardzo spodobał się pomysł przebranych pań, rozważamy możliwość przychodzenia w naszych strojach do pracy na co dzień...

Galeria zdjęć z balu…


KURS I POMOCY W ŚWIETLICY

W styczniu, w naszej świetlicy, odbył się Kurs I Pomocy. Wszystkie dzieci, rodzice i ulubione panie czynnie i z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez zaprzyjaźnionego pana ratownika z Opola, Grzesia, i panią Olę. Zajęcia odbywały się w grupach. Na pierwszy rzut poszła grupa młodsza. Szkolenie przebiegło bardzo sprawnie i szybko. Następna była grupa starsza, plus Pani Madzia. Na tych zajęciach było już dużo głośniej i weselej, przez co ostatnia, grupa „drugiej młodości”, miała pewne opóźnienie. Ok. godz. 18:15 zaczęły się zajęcia tej właśnie grupy. ...I tu przydałaby się kamera... Ratowanie nieprzytomnego w wykonaniu Mamy Wioli czy Pana Szymona wywoływało coraz głośniejsze ataki śmiechu w zebranej grupie. Przemiła atmosfera i prowadzący z poczuciem humoru sprawiły, że szkolenie było dla wszystkich potężną przyjemnością.PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Głuchołazach jest beneficjentem programu „Masz Pomysł? Podziel się Posiłkiem!”. W ramach programu podopieczni Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS będą mogli uczestniczyć w zajęciach fotograficznych i warsztatach z zakresu zdrowego stylu życia, a każde dziecko codziennie będzie dostawać podwieczorek.
Dziękujemy Fundacji Danone! Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową dotyczącą VI edycji programu.

więcej informacji…ŚWIETLICA POD PIERZYNKĄ ...

Poniedziałek w świetlicy zaczął się niesamowicie pracowicie. I biało! Na dobry początek Ulubione Panie i Najkochańsze Dzieci ruszyli z łopatami na białe szaleństwo. Dojście do świetlicy było zupełnie zasypane. Trzeba było nieźle namachać się łopatą aby dokopać się do chodnika. Udało się jednak a przy okazji znalazła się okazja do wygłupów i przewracania w biały puch...WIGILIA W ŚWIETLICY

22 grudnia w naszej świetlicy odbyła się uroczysta Wigilia. Wszystkie świąteczne potrawy zostały przygotowane przez naszych cudownych rodziców, bez których ciężko byłoby nam uporać się z przygotowaniami.

W świątecznej atmosferze nasze dzieci, rodzice, ulubione panie i zaproszeni goście: burmistrz Głuchołaz Pan Edward Szupryczyński oraz Pan Mariusz Migała po podzieleniu się opłatkiem i wspólnym kolędowaniu oczekiwali przybycia Świętego Mikołaja.

Gdy za oknem zrobiło się zupełnie ciemno upragniony przez dzieci gość zastukał w szyby. Z pomocą swoich dwóch uroczych śnieżynek szybciutko uwinął się z rozdaniem prezentów. Radości nie było końca! Każde z naszych dzieci dostało dokładnie to, o co poprosiło w liście do świętego.

Prezenty zostały podarowane przez Fundację „PRZYJACIÓŁKA” z Warszawy, za co składamy gorące podziękowania.ŚWIETLICA ZAPRASZA !!!!!!

Nasza Świetlica zaprasza wszystkie maluchy w wieku 3 – 5 lat do Akademii Malucha !! Jeśli z jakiegoś powodu twoje dziecko nie chodzi do zwykłego przedszkola – zapisz je do naszej Akademii. Codziennie od 12.01.2010 r. w godz. 9:00 – 13:00. Zapewniamy atrakcyjne zajęcia z wykwalifikowaną kadrą.


Wycieczka do zaprzyjaźnionej Świetlicy

Przedwczoraj, czyli 7 grudnia, odwiedziliśmy Świetlicę SNS w Bystrzycy Kłodzkiej. Całodniowa wycieczka przyniosła wiele sympatycznych chwil i zintegrowała tak dzieci, jak i pracowników obu świetlic. Wyruszyliśmy o 9 rano 27-osobową grupą. Droga minęła szybko i wesoło. Dziewczynki umilały nam podróż głośnym śpiewem, część dzieci postanowiła wykorzystać czas w autokarze na sen a Ulubione Panie i Pan Szymon gawędzili wesoło. W Bystrzycy czekała na nas Pani Ewa, która oprowadziła nas po świetlicy. Następnie dołączyła druga Pani Ewa i zaczęło się zwiedzanie miasta. Zwiedziliśmy, np.jedyne w Europie Muzeum Filumenistyczne (ognia). Około godziny 13 wróciliśmy na świetlicę naszych gospodarzy na pyszne pierogi. O tej porze zaczęły się schodzić bystrzyckie dzieci. Później wspólnie pojechaliśmy potężnym autokarem na wycieczkę do Polanicy Zdroju. W kawiarni, gdzie spałaszowaliśmy ciasto i czekoladę na gorąco, dzieci wymieszały się i utrwalały przyjaźnie... Nagle okazało się, że pojawiło się „coś” jeszcze ! Nasza Andzia i Daniel z Bystrzycy zapałali do siebie nieco gorętszym uczuciem . W drodze do autokaru Daniel poprosił, żeby w tym oto artykule, zaznaczyć, że KOCHA NASZĄ ANDZIĘ.

Nie dziwimy się wcale, ponieważ też Ją kochamy. W ten oto sposób Pani Agnieszka (nazywana przez Andzię Mamą) dorobiła się w krótkim czasie zięcia. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy, i tak, o godz.17 przyszedł czas pożegnania. Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na rewizytę naszych bystrzyckich przyjaciół i... dalszy rozwój przyjaźni miedzy Andzią a Danielem....

Poprzednie

NastępneSZKOLENIE W WARSZAWIE

27 listopada nasze trzy panie – Gosia, Aga i Aneta – ruszyły w długą, pełną niespodzianek, podróż do Warszawy. Na dobry początek spóźniły się na pociąg, dały się naciągnąć panu bagażowemu na 20 zł i zaczepiły w pociągu Pana Andrzeja Krzywego – wokalistę zespołu DeMono. Zaproponowały znanemu artyście wizytę w naszej świetlicy. Niestety, nie dał się namówić. Panie dostały tylko zdjęcie piosenkarza z dedykacją dla dzieci. No cóż, nie z każdym tak łatwo dogadać się jak z panem Michałem Gadomskim, który odwiedził nas w Święta Wielkanocne... .

Kolejne dni przyniosły kolejne niespodzianki.... Podczas warsztatów z twórczego myślenia wyszło na jaw, że pani Agnieszka chłodzi i grzeje (jak klimatyzacja), Pani Gosia jest czujna i ostrożna (jak czujnik) a Pani Aneta czerwona i tajemnicza ( jak torebka). Nasze ulubione Panie bawiły się fantastycznie i odkryły swoje kreatywne uosobienie. Na zakończenie – w niedzielę wieczorem- wybrały się pod główną siedzibę TVN w poszukiwaniu potencjalnych gości świetlicowych. Niestety, długie wyczekiwanie pod budynkiem przy ulicy Wiertniczej nie przyniosło pożądanego skutku. Panie, zmęczone i zmarznięte, wróciły do hotelu świętować urodziny Pani Anetki i oglądać TVN w telewizji...MINI SIŁOWNIA W ŚWIETLICY

Nasza świetlica brała udział w III edycji programu granatowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji Banku Zachodniego WBK, dzięki czemu otrzymała fundusze na wyposażenie materacowni.

Od tygodnia mamy u siebie mini siłownię, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i ulubionych pań. To właśnie one już pierwszego dnia po przywiezienieniu sprzętu postanowiły pokazać dzieciom jak korzystać z piłek gimnastycznych.

Okazało się, że tylko wygląda to na banalnie proste. Cieszymy się bardzo, że nasza Pani Agnieszka jest po tym pokazie cała i zdrowa, ponieważ było kilka, mrożących krew w żyłach, momentów

Więcej zdjęć…


AKADEMIA MALUCHA

Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna działająca przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Głuchołazach wzięła udział w drugiej edycji konkursu grantowego ''Na dobry początek'' o dofinansowanie projektów edukacyjnych dla dzieci w wieku 3-5 lat, dzięki czemu od stycznia w godzinach 9 - 13 w świetlicy będzie prowadzona Akademia Malucha

Program zakłada utworzenie klubu dla dzieci 3-5 letnich z terenu Głuchołaz. Klub otwarty będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9.00 do 13.00. Opiekę nad 20 dzieci sprawować będzie 3 opiekunów. Tygodniowe zajęcia podzielone będą na bloki tematyczne.

Poniedziałki będą dniami artystycznymi. Dzieci będą brały udział w zajęciach muzycznych i plastycznych. Na zajęciach dzieci będą uczyć się piosenek, gry na instrumentach, budowania prostych instrumentów, pojęć muzycznych, nutek, gamy itp. Plastyka to malowanie, rysowanie, wyklejanie, dzierganie, kolaż itp. Wtorki to dni matematyczno - przyrodnicze. Dzieci przy pomocy liczydła z tablicą, patyczków, guzików itp., uczyć się będą cyferek, prostych rachunków matematycznych. Poza tym zdobędą podstawową wiedzę w zakresie nauk przyrodniczych - fauna i flora, kula ziemska, kraje, państwa, gwiezdny i wodny świat. W ramach zajęć przyrodniczych odbywać się będą piesze wycieczki do Parku Krajobrazowego Gór Opawskich, podchody itp. Środy to nauka języków angielskiego i polskiego. Dzieci uczyć się będą angielskich piosenek, wierszyków, będą rysować plakaty. Spotkania na temat języka polskiego prowadzić będzie logopeda, tutaj również dzieci uczuć się będą wierszyków, literek, prostych założeń gramatycznych. Czwartki to dni sportowe, czas na zawody, turnieje, wyścigi rzędów, nauka gry w piłkę nożną, koszykówkę, ćwiczenia gimnastyczne. Dodatkowo nauka Capoeiry , brazylijskiej sztuki walki połączonej z tańcem. Piątki będą dniami rozluźnienia i relaksu. Będzie to czas na czytanie bajek, zabawy ruchowe, gry stolikowe, spacery, zabawy na placu zabaw.

Zapisy przyjmowane są w siedzibie Gminnej Świetlicy Socjoterpaeutycznej przy ul. Alei Jana Pawła II 24 od poniedziałku do piątku w godz. 13- 17.

akademia malucha

KRĘGLE

09.11.2009r., większość grupy starszej, rodzice tej większości i ulubione panie udali się na kręgle Podczas godzinnych rozgrywek wyłoniło się kilka ukrytych talentów Konrad i jego mama Ewa zebrali największą ilość punktów natomiast nasz wolontariusz Szymon świetnie omijał kulą kręgle . Pani Agnieszka z mamą Violetką najgłośniej zagrzewały swoją drużynę do walki. Zabawa była przednia i nikt się nie nudził.

kręgielnia

10-lecie ŚWIETLICY

6 listopada w naszej świetlicy odbyła się pewna uroczystość. Obchodziliśmy 10 urodziny powstania świetlicy. Zaprosiliśmy wielu gości i napracowaliśmy się przy przygotowaniu całej imprezy. Tego dnia gościliśmy Zastępcę Burmistrza Miasta Głuchołazy Pana Romana Sambora, Panią Marzenę Wróbel, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Anatola Bukałę, byłych pracowników Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej oraz rodziców podopiecznych świetlicy. Pani Agnieszka i Pani Madzia przygotowały prezentację multimedialną dzięki której wszyscy mogli dowiedzieć się jak to było z tą naszą świetlicą od samego początku. Następnie Pani Aneta przeprowadziła aukcję prac naszych dzieci. Pomagała Jej przy tym Pani Gosia, dwie Klaudusie i Konrad, który jak przystało na mężczyznę zajął się młotkiem. Licytacja przebiegła bardzo sprawnie i było przy tym sporo śmiechu. Prace dzieci trafiły do nowych właścicieli a pieniążki które udało nam się zebrać zostały przeznaczone na testy psychologiczne. Po licytacji wszyscy udali się na poczęstunek który w całości przygotowali nasi wspaniali rodzice. Stoły wyglądały naprawdę imponująco.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie profilaktyczne, które przygotowała grupa teatralna pod przewodnictwem p. Beaty Puzia. Spektakl traktował o problemie uzależnienia od narkotyków wśród młodzieży. Następnie zostały ogłoszone wyniki konkursu fotograficznego zorganizowanego przez PKPS. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki. Zarówno przedstawienie, jak i konkurs finansowane były przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, w ramach programu „Profilaktyka narkomanii w gminie Głuchołazy”. Całość uświetnił występ naszych dziewczynek. Andzia, Karola, Madzia, dwie Klaudusie, Karolcia, Julka, Asia i Patrycja zaśpiewały cztery piosenki a ostatnią wzruszyły wszystkich. Tym utworem podziękowały rodzicom, sponsorom i „ulubionym” paniom ze świetlicy. Łzy płynęły po buziach i pań i dziewczynek. Na zakończenie uczciliśmy urodziny naszej Martusi śpiewając Jej „Sto lat” co znowu wywołało chwile wzruszenia. Mieliśmy też niespodziankę dla rodziców. Każdy rodzic przybyły z dzieckiem otrzymał drobny upominek. Dla rodziców z dziećmi młodszymi było to zaproszenie na deser w Cafe Rene a dla rodziców z dziećmi starszymi karnet do Kręgielni. „Nasze” dzieci zaproponowały organizowanie urodzin świetlicy co rok ... Musimy to przemyśleć.

X lecie świetlicy

NOWE ZAJĘCIA

Od środy, 16 września, odbywają się w świetlicy nowe, ciekawe zajęcia Dwaj sympatyczni Panowie - Igor i Łukasz - uczą nas obsługi aparatów fotograficznych, obróbki zdjęć i nowego, ciekawszego spojrzenia na świat Zajęciami zainteresowane są nawet Panie Również we wrześniu zaczęliśmy jeździć na basen, aby nauczyć się pływać lub doskonalić technikę pływania. Pierwsze zdjęcia już w galerii .


KONIEC AKCJI LETNIEJ

27 sierpnia pożegnaliśmy wakacje. Tego dnia odbył się piknik kończący Akcję Letnią.Zabawa rozpoczęła się ostanim wspólnym malowaniem.Następnie dziewczynki oficjalnie rozpoczęły imprezę pokazem tanecznym.Dużą radosć sprawiły dzieciom zawody sportowe,ale największą atrakcją okazała się Pani Agnieszka w roli rekina. Po kolei wciągała biedne dzieci pod chustę animacyjną a Pan Maciek, jako ratownik, próbował je wyciągnąć na zewnątrz. Walka była zacięta i Pan Maciek prawie poobrywał dzieciakom kończyny próbując uratować je przed strasznym stworem. Nie obyło się również bez drobnych usterek. Podczas przygotowań do konkurencji przeciagania liny pękł nasz główny rekwizyt i zawody nie odbyły się. A szkoda, bo drużyny były świetnie przygotowane. Kiedy wszystkim zaczęło już porządnie burczeć w brzuszkach, sytuację uratował Szymon, który zajmował sie grillowaniem. Na zakończenie każde dziecko otrzymało drobny upominek, który trzeba było sobie wylosować. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniałe dwa miesiące i dobrą zabawę.Mamy nadzieję, że z jak największą liczbą "naszych" dzieci spotkamy się już 1 września o godz. 13:30 w naszej świetlicy.


EKIPA REMONTOWA

22 sierpnia, tj. w sobotę, pracownicy GŚS, czyli Pani Agnieszka, Pani Gosia, Pani Jola i Pani Aneta wraz z dwoma "wolontariuszami" (Panem Łukaszem i Panem Dawidem ) pojechali do świetlicy w Nowym Świętowie, aby pomalować główną salę placówki Okazało się, że prócz rewelacyjnego efektu na ścianach, wszyscy mieli równie rewelacyjną zabawę Z tego też powodu w planach jest kolejny wypad do Nowego Świętowa i odświeżenie kolejnej sali.


INFORMACJA

Od 1 września 2009r. GŚS otwarta będzie od poniedziałku do piątku, w godzinach 13:30 - 18:30. Planujemy m.in. zajęcia z zakresu; -SPORTU ( koszykówka, piłka nożna, pływanie- wyjazdy na krytą pływalnię w Ziemowicie, capoeira, kręgle ) -SZTUKI (warsztaty fotograficzne, taniec, zajecia plastyczne,"dotyk dźwięku" ) - NAUKI ( j. czeski, zajęcia z dykcji, wycieczki naukowe- Nysa, Czechy, Chorzów, Opole ) - zajęcia socjoterapeutyczne -indywidualne rozmowy z psychologiem -odrabianie zadań domowych, pomoc w nauce. Zapisy odbywać się będą codziennie w świetlicy, w godzinach funkcjonowania placówki, począwszy od 1 września. Chętne osoby prosimy o przyjście z rodzicem lub opiekunem .

Nasza świetlica


WYCIECZKA DO BRZEGU

W środę 12 sierpnia w ramach Akcji letniej "Lato z SNS-EM" wybraliśmy się na wycieczkę do Brzegu. Program wycieczki był bardzo atrakcyjny.Obejmował zwiedzanie zamku, w którym znajduje się Muzeum Piastów Śląskich,kąpiel w AquaParku oraz pyszny obiad. Po zwiedzeniu zamku udaliśmy się do AquaParku, gdzie mieliśmy okazję skorzystać z 62 metrowej rynny rozpoczynającej się na wysokości drugiego piętra, whirpolu z wodą o temperaturze 34 stopni,masaży wodnych, mini zjeżdżalni oraz parasola wodnego.Wszyscy bawili sie znakomicie. Ulubionym miejscem dzieci okazała sie zjeżdżalnia a pań-masaże wodne. Po zabawie pełnej wrażeń zjedliśmy pyszny obiad w restauracji Ratuszowej. Do domu wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

dzieci


WYCIECZKA DO POKRZYWNEJ

23 lipca w ramach Akcji Letniej „LATO Z SNS – EM” wzięliśmy udział w wycieczce do Pokrzywnej. Program wycieczki obejmował : wyjazd z Głuchołaz do Parku Krajobrazowego Gór Opawskich; prelekcję oraz spacer po terenie parku; ognisko; przejście do Pokrzywnej; korzystanie z wybranej atrakcji parku linowego; powrót do Głuchołaz. Po wysłuchanej prelekcji, obejrzeniu filmu oraz zjedzeniu pysznych kiełbasek z ogniska udaliśmy sie do parku linowego mieszczącego się na terenie kompleksu rekreacyjnego Hotelu Carina tuż nad leśnym kąpieliskiem. Park linowy składa się z wielu atrakcji i jest doskonałą formą spędzania czasu wolnego. Mieliśmy możliwość skorzystania z Zipline – 150 metrowego przejazdu nad wodą oraz z prostego i niskiego toru przeszkód dla najmłodszych. Każdy z nas przed przejazdem został wyposażony w profesjonalny sprzęt asekuracyjny i przeszkolony z zasad posługiwania się nim. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali doświadczeni instruktorzy, którzy ukończyli profesjonalne szkolenia obsługi parków linowych oraz wychowawcy, którzy sprawowali nad nami opiekę podczas wycieczki. Towarzyszyły nam mocne wrażenia, przełamywaliśmy barierę lęku wysokości i strachu. Była to dla nas niezwykła przygoda i nowe doświadczenie. Miłe wspomnienia pozostaną w naszej pamięci przez długi czas.

kwiatki


PODZIĘKOWANIA

W poniedziałek 20 lipca 2009 r. Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej w Głuchołazach gościła Nowożeńców : Katarzynę i Grzegorza Bauerek. Państwo Młodzi przekazali na rzecz naszej placówki przybory szkolne (zeszyty, mazaki, piórniki i wiele innych), zabawki oraz odzież, które w Dniu Ślubu otrzymali od zaproszonych gości weselnych zamiast kwiatów. Dzięki otrzymanym przyborom szkolnym będziemy mogli przygotować wyprawki do szkoły dla ponad 40 podopiecznych świetlicy. Bardzo serdecznie dziekujemy za prezent jaki otrzymaliśmy, a Pani Katarzynie i Panu Grzegorzowi życzymy wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia!! Podopieczni i pracownicy Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach.


Lato z SNSem

Od 1 lipca w naszej świetlicy rozpoczęła się Akcja letnia pod hasłem LATO Z SNS – EM. Biorą w niej udział podopieczni świetlicy oraz dzieci pozostające w miejscu zamieszkania podczas wakacji letnich. Mamy możliwość korzystania z bezpiecznych i pożytecznych form spędzania czasu wolnego. W ramach Akcji letniej zajęcia odbywają się z programu Akademii SNS, dzięki czemu mamy szansę dalszego rozwijania swoich umiejętności oraz pasji w danej dziedzinie ( sport – nauka - sztuka). Mamy okazję spróbować czegoś nowego, w czym wcześniej nie braliśmy udziału. W programie m. in: piłka plażowa siatkowa, koszykówka, piłka nożna, capoeira prowadzona przez Grupę Porto De Minas z Opola, nauka gry w golfa, zajęcia informatyczne, zajęcia taneczne, zajęcia plastyczne, nauka gotowania, karaoke, wyjścia na basen, gry terenowe, gry i zabawy, wycieczki piesze i autokarowe. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy, a opiekę sprawują nad nami lubiani przez nas wychowawcy. Codziennie dzień rozpoczynamy i kończymy smacznym posiłkiem. Każdego dnia zawieramy nowe przyjaźnie oraz towarzyszy nam świetna zabawa w miłej i ciepłej atmosferze.


WYCIECZKA DO MOSZNEJ

Na zakończenie roku szkolnego, 30 czerwca w ramach programu SNS odbyła się w naszej świetlicy wycieczka do Mosznej. Pierwszą atrakcją tego dnia było zwiedzanie pobliskiego Klasztoru Franciszkanów w Prudniku. Następnie udaliśmy się do stadniny koni w Mosznej, gdzie przewodnik oprowadził nas po stajniach, opowiedział o najwspanialszych koniach, które żyły w tym miejscu a na koniec pokazał nam mini zoo znajdujące się na terenie stadniny. Na zakończenie mogliśmy poczuć się naprawdę wyjątkowo zwiedzając przepiękny zamek w Mosznej i słuchając ciekawej historii tego miejsca opowiadanej przed panią przewodnik.


skok do góry
Copyright © by www.swietlica-glucholazy.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.