er Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna w Głuchołazach
Menu główne
Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna
  • 48-340 Głuchołazy
  • Aleja Jana Pawła II 24
  • tel. 77 4396 282
  • E-MAIL
Kalendarz

Podebatowali

Kolejny raz Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna w Głuchołazach zakończyła realizację projektu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Projekt „Keep calm and stay safe online” dotyczył Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie. W ramach poszczególnych punktów projektu odbyły się warsztaty dla nauczycieli, pedagogów, uczniów oraz ich rodziców i opiekunów. Zwieńczeniem podjętych działań była debata pod hasłem „Internet tak czy nie?”, podczas której reprezentacja Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz Zespołu Szkół zmierzyła się z poglądami specjalistów, wśród których znaleźli się m.in. pedagodzy, psychologowie, socjolog oraz redaktor portalu glucholazyonline.com.pl. Młodzież przedstawiła swoje poglądy dotyczące zakazu używania telefonów komórkowych w szkołach czy wolności słowa w Internecie. Okazało się, że poglądy i opinie naszej lokalnej młodzieży są do siebie podobne, jednak bardzo odmienne w stosunku do profesjonalistów, którzy sami siebie określili mianem „dinozaurów” ;). Największe kontrowersje wywołał jednak temat tak zwanego E-Sportu. Zrodziło się mnóstwo pytań i wątpliwości: czy turnieje gier komputerowych można porównać do sportu? Czy zarabianie pieniędzy w tego typu turniejach powinno mieć miejsce? Gdzie jest granica pomiędzy pasją a uzależnieniem od Internetu? Na szczęście nad całą debatą czuwała niezastąpiona, wprowadzająca do dyskusji spokój i harmonię pedagog pani Anna Knoblich- Kaczmarek. Podjęcie tych ważnych dla współczesnego świata tematów skłoniło wielu z Nas do refleksji. Oczywiście pojawiło się wiele odmiennych opinii i poglądów. Jedno jest pewne dzisiejsza młodzież nie wyobraża sobie świata bez Internetu i urządzeń mobilnych. Jednogłośnie stwierdzili, że po to ktoś stworzył nowe technologie aby je używać. I chyba nie pozostaje Nam nic innego jak się z nimi zgodzić. Debata zorganizowana przez Gminną Świetlicę Socjoterapeutyczną po raz kolejny pokazała, że głuchołaska młodzież to młodzi, zdolni, aktywni ludzie, którzy chcą brać czynny udział w życiu miasta. Mają swoje zdanie, być może dla niektórych kontrowersyjne, być może często odmienne od naszego, ale to oni są przyszłością zarówno Naszego małego miasta jak i całego kraju. Pracownicy Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach bardzo serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tak pomyślnej realizacji debaty „Internet tak czy nie?” oraz całego projektu „Keep calm and stay safe online”. Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, którzy mieli odwagę wypowiedzieć się w tak ważnej sprawie jak Internet. Każda ze szkół powinna być dumna z takich reprezentantów. I szczerze mówiąc nie możemy doczekać się realizacji kolejnych projektów, które mamy nadzieję przed Nami.


Jak to dobrze być rodzicem !

1 lutego w Centrum Kultury w Głuchołazach odbyło się oficjalne podsumowanie projektu „Zacznijmy od nowa- edycja trzecia” realizowanego w ramach konkursu grantowego „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę . Projekt zakładał liczne działania m.in. warsztaty dla rodziców, warsztaty dla dzieci oraz weekend sportowo- terapeutyczny dla dzieci i rodziców. W ramach podsumowania wspomnianych działań pracownicy, wolontariusze oraz podopieczni świetlicy przygotowali przedstawienie teatralne dla głuchołaskich przedszkolaków. Na zakończenie przedstawienia przedszkolaki wzięły udział w konkursach, podczas których udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące rodziny, rodziców oraz wartości rodzinnych. Wszystkie dzieciaki doskonale poradziły sobie z zadaniami i mogły cieszyć się wygranymi nagrodami. Przygotowane przez pracowników świetlicy przedstawienie miało na celu ukazanie w prosty, przyjemny i zrozumiały dla wszystkich sposób jak ważna we współczesnym, zabieganym świecie jest rodzina. Mimo wielu stresów, nerwów, często niepotrzebnych napięć to właśnie rodzina jest dla Nas azylem, miejscem gdzie czujemy się ważni i potrzebni. Przedstawienie nie mogłoby się odbyć bez wielkiego zaangażowania oraz wsparcia wielu osób, którzy poświecili swój czas, wykazali się sporą kreatywnością aby zadowolić najbardziej wymagającą publiczność. W związku z tym pragniemy serdecznie podziękować mamie i tacie czyli Państwu Kornelii i Damianowi Bezkorowajnym, nieco zwariowanej, jednak bardzo opiekuńczej niani Edycie Lipskiej, zaczarowanej wróżce Eli Nędza oraz naszym młodym aktorom: Paulina Salawa i Dominik Bogocz- brawa dla Was za odwagę! Pomysłodawcą całego przedstawienia była Karolina Wojnarowska, a obsługą muzyczną zajął się młody, zdolny Kamil Topaczewski. Serdeczne podziękowania kierujemy także dla pana Tomasza z Centrum Kultury za zadbanie o oprawę świetlną oraz dla Pani Martyny za obsługę techniczną. Nad całością przedstawienia czuwała Małgorzata Matyja koordynator projektu, która dzielnie znosiła wszystkie zachcianki przyszłych gwiazd ;) Mimo wielu trudności jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zaplanowane działania doszły do skutku i zyskały spore uznanie wśród odbiorców. Takie chwile pokazują Nam, że to co robimy ma sens….a przy okazji sprawia Nam radość ;).


"Co zrobić, gdy dziecku dzieje się krzywda?"

"Co zrobić, gdy dziecku dzieje się krzywda?"
Procedury ochrony i profilaktyki krzywdzenia w placówkach opieki nad dziećmi do lat 3

1 grudnia 2016 roku odbyły się jednodniowe certyfikowane warsztaty dla profesjonalistów ( kierownictwa żłobków z województwa opolskiego) z zakresu "Procedury ochrony dziecka przed krzywdzeniem" poprowadzone przez Panią Magdalenę Beztroską. Podczas, tych certyfikowanych zajęć kierownicy i dyrektorzy żłobków wspólnie opracowali standardy ochrony dziecka przed krzywdzeniem. Każdy uczestnik warsztatu otrzymał certyfikat :)
Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations programu grantowego "Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę


Internetowa kraina

W ramach realizacji projektu grantowego „Keep calm and stay safe online Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę powstały bajki terapeutyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Jak rozsądnie korzystać z Internetu? Co zrobić gdy napisze do nas ktoś nieznajomy? Czy wolno nam podawać swoje dane? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziemy w naszych krótkich bajeczkach, które z pewnością spodobają się także starszym pociechom ;)

A bajki można pobrać tutaj: Kliknij by pobrać

Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations programu grantowego "Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Zwycięskie rysunki w ramach konkursu "Internetowa kraina" w związku z realizacją projektu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę


Gwiazdy YouTube

16 grudnia i 9 lutego młodzież z Zespołu Szkół odwiedziła naszą świetlicę, by wziąć udział w warsztatach z Youtuberem "Bez kanału". Niecierpliwie czekamy na efekt ich pracy.


Poradnik dla całej rodziny

Poradnik dla całej rodziny-"Lekcja Qltury"
Kliknij by pobrać


Poradnik

Poradnik Aktywnego Rodzica - mamo, tato co Wy na To?,kompendium wiedzy dla obecnych i przyszłych rodziców
Kliknij by pobraćSzanowni Państwo....

Po długich i ciężkich obradach jury postanowiło wybrać dwa zdjęcia ilustrujące dobre wychowanie w konkursie zorganizowanym w ramach projektu grantowego Fundacji Banku Zachodniego "Bank Dziecięcych Uśmiechów". Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci książek i gier edukacyjnych, a ich zdjęcia możecie spotkać w Głuchołazach ;) Gratulacje !


Wspólna Wigilia

Po raz kolejny w skromnych progach naszej świetlicy zawitało mnóstwo gości. Rodzice, opiekunowie oraz zaproszeni goście przybyli aby świętować z Nami Wigilię Bożego Narodzenia. Wszyscy mogliśmy spróbować świątecznych potraw oraz wypieków. Z dalekiej Laponii na wielkich saniach przyleciał do Nas Święty Mikołaj, który obdarował podopiecznych świetlicy wymarzonymi prezentami. Na szczęście każdy w tym roku był grzeczny i nikt nie został pominięty! Choć musimy szczerze powiedzieć, że Święty Mikołaj wystawił kilka żółtych kartek ;) Wszystkim przybyłym gościom Panu Mariuszowi Migała, Panu Piotrowi Wierzbickiemu, Panu Grzegorzowi Guni, Pani Annie Piecuch z Fundacji Benevolens, Panu Stanisławowi Szul, rodzicom, opiekunom oraz dzieciakom bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Spełnienia Marzeń w Nowym Roku.


Podróżnicy

Dnia 10 listopada 2016r. Podopieczni Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej mieli okazję wybrać się na wycieczkę do Wrocławia. Dzięki uprzejmości Fundacji Benevolens nasze dzieciaki samodzielnie wykonały pyszne arbuzowe lizaki w Manufakturze Lizaków. Uprzejme Panie pokazały Nam jak tworzy się naturalnego lizaka, pozbawionego sztucznych barwników i konserwantów. Wszystko było w 100% EKO! Następnie zrobiliśmy sobie spacerek wrocławskimi uliczkami i tak dotarliśmy do Muzeum Wody Hydropolis. A tam… Zanurzyliśmy się na dno Rowu Mariańskiego, odnaleźliśmy wrak Titanica oraz wywołłaliśmy burzę z piorunami ;). Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się do kina na seans bajki pt; „Trolle”. Przy pierwszych w tym roku opadach śniegu z deszczem powróciliśmy do domu… co prawda zmęczeni, ale było warto. Za możliwość wyjazdu bardzo serdecznie dziękujemy Fundacji Benevolens. Jesteśmy ogromnie wdzięczni i mamy nadzieję, że Nasza współpraca będzie trwać i trwać !


ZAPRASZAMY NA WARSZTATY"KEEP CALM AND STAY SAFE ONLINE"„Nakręceni na Qlturę”

Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna w Głuchołazach poraz kolejny startuje z nowym projektem grantowym. „Nakręceni na Qlturę” będzie uczył podopiecznych świetlicy dobrych manier, kulturalnego zachowania się przy stole oraz w kontaktach z innymi ludźmi. W ramach zaplanowanych zajęć dzieciaki ze świetlicy wezmą udział w zajęciach kulinarnych, zajęciach z coach’em oraz z profesjonalnym kelnerem pracującym na co dzień w restaruacji. Podopiecznych świetlicy czeka też wiele, wiele przyjemności. Odwiedzą jedną z lokalnych restauracji, w której poznają nowe smaki. Dla lokalnej społeczności przygotowany zostanie konkurs na najlepszy mem, a podsumowaniem projektu będzie uroczysta kolacja, na którą zostaną zaproszeni rodzice, opiekunowie oraz wszyscy przyjaciele świetlicy. Wszystkich zainteresowanych i chętnych zapraszamy do współpracy oraz zaglądania na naszego Facebook’a.

Podziękowanie

Jest Nam bardzo miło poinformować, iż Pani Monika Jakubowska oraz Pan Norbert Jakubowski- NOWOŻEŃCY zamiast kwiatów, czekoladek lub książki poprosili swoich gości o symboliczną złotówkę, za którą kupili dla naszych podopiecznych farbki, kredki, długopisy oraz inne materiały plastyczne.
Wszyscy pracownicy oraz dzieciaki bardzo serdecznie dziękują za prezenty, życzą nowożeńcom wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia ORAZ…..
Apelujemy do pozostałych par planujących powiedzenie sobie sakramentalnego „TAK” o wsparcie naszej świetlicy ;) Dziękujemy !


To już jest koniec part 2

Dnia 7 czerwca w Małej Galerii mieszczącej się przy Centrum Kultury w Głuchołazach odbyła się wystawa multimedialna podsumowująca projekt „Thing about seksting” realizowany przez Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Gminną Świetlicę Socjoterapeutyczną w Głuchołazach. W tym szczególnym dniu podopieczni świetlicy, zaangażowani w projekt gimnazjaliści, ich rodzice i opiekunowie oraz zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w premierze spotu kampanii społecznej na temat sekstingu, wystawie zdjęć obrazujących młodzież ich pasje i zainteresowania. Najmłodsi uczestnicy naszego projektu otrzymali kolorowankę edukacyjną, której ilustrację przygotowali podopieczni świetlicy. Na przybyłych gości czekał przygotowany poczęstunek, a uroku całej wystawie dodała inscenizacja z balonów, delikatnie kołyszących się nad głowami. Za przybycie na wystawę pracownicy PKPS’u serdecznie dziękują Panu Stanisławowi Szulowi, Panu Adamowi Łabazie, podopiecznym świetlicy, gimnazjalistom, rodzicom i opiekunom.

Projekt realizowany ze środków The Velux Foundations. Fundacja Dzieci Niczyje nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji.Kolorowanka do pobrania

PROJEKT "THINK ABOUT SEKSTING"


SPOT GIMNAZJALISTÓW

Podczas trwającej 7 czerwca wystawy multimedialnej w Centrum Kultury odbyła się premiera spotu kampanii społecznej dotyczącego sekstingu. Spot został przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 2. Zapraszamy do oglądania !
https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=KS3T0CRrghE&app=desktop

PRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD TEATRALNY


REGULAMIN
KARTA ZGŁOSZENIOWA


PODZIĘKOWANIA

Podopieczni oraz pracownicy Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach bardzo serdecznie dziękują Centrum Twórczej Zabawy „Dwa kroki” za wspaniały prezent Mikołajkowy. Dzięki otrzymanym zaproszeniom dzieciaki miło spędziły czas korzystając z bezpiecznych i dostosowanych do ich potrzeb zabawek. Pobyt w sali zabaw wywołał u Naszych pociech moc radości i szczęścia, a na ich twarzach zagościł uśmiech.
Jesteśmy bardzo wdzięczni Centrum Twórczej Zabawy „Dwa kroki” za stworzenie szczęśliwego wspomnienia z dzieciństwa Naszym podopiecznym.WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do Nas wielkimi krokami. Jak co roku w ten magiczny czas pracownicy oraz podopieczni świetlicy wspólnymi siłami przygotowali uroczystą świetlicową wigilię, w której wzięło udział ponad 70 osób. Do wigilijnego stołu wspólnie z dziećmi i ich opiekunami zasiedli zaproszeni goście: burmistrz Głuchołaz Pan Edward Szupryczyński, radny Pan Mariusz Migała, radny powiatu nyskiego Pan Artur Kamiński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Stanisław Szul. Były świąteczne życzenia i podziękowania, łamanie się opłatkiem, był barszczyk z uszkami, pierogi i rybka. Można było skosztować przepysznych ciast i sałatek. A kiedy wszyscy już najedli się do syta odwiedził Nas nie kto inny jak najprawdziwszy w świecie Mikołaj ze swoim najprawdziwszym w świecie pomocnikiem! Dzieci dostały mnóstwo prezentów, o które prosiły Mikołaja w listach. Okrzykom radości i szczęścia nie było końca.
Wszystkim gościom, rodzicom, opiekunom i dzieciom serdecznie dziękujemy za przybycie. Cieszymy się, że ten przedświąteczny poniedziałkowy wieczór mogliśmy spędzić w tak licznym gronie. Życzymy Państwu zdrowych, pogodnych świąt i utrzymania przez cały najbliższy rok tej magicznej, ciepłej iskierki w sercu.
P.S Więcej zdjęć i szczegółowa relacja z Naszego spotkania na stronie:
www.zdrowaswietlica.blog.pl


Rozpoznawanie zachowań narkotykowych i dopalaczowych

Tematem spotkania jakie odbyło się dnia 8 października 2015 roku w Centrum Kultury było: Rozpoznawanie zachowań narkotykowych i dopalaczowych – temat istotny i aktualny zgromadził 180 osób, w tym nauczycieli, pedagogów, psychologów, przedstawicieli instytucji oświaty i kultury, rodziców, którzy podczas warsztatów poszerzyli swoje kompetencje w zakresie zasad postępowania z osobą znajdującą się pod wpływem narkotyków i dopalaczy. Warsztat przygotowany przez Centrum Profilaktyki Społecznej i poprowadzony przez prof.ndzw.dr hab. Mariusza Jędrzejko na zaproszenie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej okazał się niezwykle istotnym i potrzebnym wydarzeniem. Obok zdobytej przez uczestników wiedzy, przekazanej w profesjonalny i merytoryczny sposób, zgromadzeni mieli okazję przedyskutować sytuację gminy Głuchołazy w kwestii narkotyków i dopalaczy. Jak zaznaczył Profesor Jędrzejko: narkotyki i narkomania to zjawiska globalne, działać trzeba lokalnie, a przede wszystkim rozpocząć od środowiska rodzinnego, bo to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność edukacji swoich dzieci i odpowiedniej reakcji na zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży”. Dzięki wiedzy i komunikatywności profesora Jędrzejko warsztat w ocenie zgromadzonych były niezwykłą formą poszerzania swoich kompetencji zawodowych. Ze strony organizatora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach zgromadzonym uczestnikom i profesorowi Jędrzejko składamy serdeczne podziękowania.


"ZACZNIJMY OD NOWA" - EDYCJA DRUGA. Bezpłatne warsztaty kompetencji wychowawczych dla rodziców małych dzieci do lat 6, z działaniami profilaktycznymi przeciwko krzywdzeniu dzieci w Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach.

Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna przy PKPS w Głuchołazach po raz kolejny otrzymała grant z Fundacji Dzieci Niczyje "Bezpieczne Dzieciństwo" 2015-2016, finansowanego ze środków The Velux Foundations. Od Października 2015 r. do maja 2016 r. będzie trwała reżyseria spotu regionalnej kampanii społecznej dotycząca emocji dzieci względem zachowań swoich rodziców; warsztaty animacji zabaw dla rodziców i dzieci w celu ukazania kreatywnych sposobów spędzania czasu wolnego z własnym dzieckiem; SZKOŁA ŚWIADOMEGO RODZICIELSTWA - 2 godzinne spotkania z psychologiem, psychoterpeutą, dietetykiem, logopedą, pedagogiem, doulą, pediatrą, mediatorem, ginekologiem przeznaczone dla kobiet w ciąży, planujących być w ciąży, rodziców małych dzieci do lat 6. Dodatkowo odbędą się 10 godzinne warsztaty dla rodziców i dzieci z nauczycielem kształcenia wczesnoszkolnego. Od stycznia 2016 r. ruszą przygotowywania do przedszkolnego PRZEGLĄDU TEATRALNEGO, którego finał oraz premiera spotu regionalnej kampanii społecznej będzie miało miejsce w maju 2016 r. w Centrum Kultury. Poza tym zostanie zorganizowana SUPERWIZJA dla profesjonalistów pracujących z małymi dziećmi zagrożonymi przemocą.

Pierwsze terminy warsztatów:
21 listopada 2015 r. godz. 9.00 - 15.00 - warsztaty animacji zabaw dla rodziców i dzieci
26 listopada 2015 r. godz. 17.00 - 19.00 - spotkanie z doulą
03 grudnia 2015 r. godz. 17.00 - 19.00 - spotkanie z logopedą
10 grudnia 2015 r. godz. 17.00 - 19.00 - spotkanie z psychologiem
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.
Liczba miejsc ograniczona 


WARSZTATY KULINARNE

Polski Komitet Pomocy Społecznej w ramach realizowanych DZIAŁAŃ TOWARZYSZĄCYCH FINANSOWANYCH Z PO PŻ FEAD zorganizował w dniu 21 października 2015r., warsztaty kulinarne zatytułowane „ Szybko i zdrowo. Obiad w 15 minut”, które poprowadziła pani Weronika Szumlak- dietetyk, doradca żywieniowy. Dwugodzinne warsztaty odbyły się na stołówce Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Głuchołazach. Na zaproszenie stowarzyszenia 18 uczestników, po wysłuchaniu wykładu dotyczącego właściwych proporcji dziennego zapotrzebowania żywieniowego, przystąpiło do działań praktycznych- gotowania zdrowych, zbilansowanych posiłków. Wspólna degustacja zakończyła warsztat kulinarny. Za przybycie i wspólny udział wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.
Informacje dotyczące kolejnych spotkań są dostępne w siedzibie PKPS w Głuchołazach ulica Rynek 31.


„HEJTOWANIE, TROLLOWANIE, STALKING - STOP WIRTUALNEJ AGRESJI!"

Link do pobrania formularza


„ZACZNIJMY OD NOWA!"

DARMOWE WARSZTATY PODNOSZENIA KOMPETENCJI RODZICIELSKICH Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna przy PKPS w Głuchołazach po raz kolejny otrzymała grant z Fundacji Dzieci Niczyje „Bezpieczne dzieciństwo” 2014-2015, finansowanego ze środków The Veluxe Foundations. Od listopada 2014r. do stycznia 2015r. w ramach projektu „ Zacznijmy od nowa!” odbywać się będą cykliczne warsztaty podnoszenia kompetencji wychowawczych, podczas których rad udzielą: psycholog, psychoterapeuta, pedagog, dietetyk, coach, pediatra. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi z miasta i gminy Głuchołazy. Podczas warsztatów dziećmi zajmie się wykwalifikowana kadra.
Najbliższe warsztaty:
19 i 21 listopada 2014r. godzina 17.00
29 listopada 2014r. godzina 09.00
ulica: Aleja Jana Pawła II 24
TEL: 77 4396-282„Hejtowanie, trollowanie, stalking – stop wirtualnej agresji!”

Zaczynamy działania w ramach projektu „Hejtowanie, trollowanie, stalking – stop wirtualnej agresji!” W ramach grantu z Fundacji Dzieci Niczyje „Bezpieczne dzieciństwo” 2014-2015, finansowanego ze środków The Veluxe Foundations, odbędą się działania edukacyjno - profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. W Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach od listopada 2014r.- do czerwca 2015r. odbywać się będą zajęcia dla rodziców i dzieci, mające na celu profilaktykę przeciwdziałania cyberprzemocy. Podczas projektu w świetlicy odbędą się: spotkania warsztatowe dla rodziców i dzieci z psychoterapeutą, informatykiem, udział w zajęciach plastycznych, teatralnych, projektowaniu gry planszowej, grze terenowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i gminy Głuchołazy do udziału w projekcie. Najbliższe warsztaty dla rodziców, specjalistów pracujących z dziećmi, nauczycieli.
Warsztaty z informatykiem
TERMIN I WARSZTATU: 20 LISTOPADA 2014r. GODZINA 17.00
TERMIN II WARSZTATU: 27 LISTOPADA 2014R. GODZINA 17.00
Warsztaty z psychoterapeutą
TERMIN I WARSZTATU: 22 LISTOPADA 2014r. GODZINA 9.00
TERMIN II WARSZTATU: 13 GRUDNIA 2014Rr., GOZINA 9.00Zakończenie Świetlicowego roku szkolnego :)

Dziś dzięki uprzejmości Pani Kasi i Pani Oli z salonu fryzjerskiego 'Delfin Studio' nasz dzieciaczki miały okazję wybrać sobie dowolną fryzurę, którą następnie Panie stworzyły im na głowie. Wśród dziewcząt 'królowały' kolorowe pasemka a u chłopców irokezy i szlaczki. Dzieciaki także miały okazje wcielić się w postacie z bajek dzięki zdolnym Paniom, które malowały im twarze. Ponadto były gry i zabawy, X-box oraz gry komputerowe. Na zakończenie serwowana była pyszna kiełbaska z grilla :)


Galeria zdjęć…

MAGICZNA 8

MAGICZNA 8 już wkrótce rozpoczynamy kolejną edycję wakacji ze Świetlicą spod znaku magicznej 8... Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do Nas!TELEFON ZAUFANIA

Dnia 2 czerwca przeprowadziliśmy wraz z Naszymi dzieciaczkami wielki Happening z okazji obchodów dnia 'Telefonu Zaufania'. Dzieciaki wraz z Paniami przedstawiały lokalnej społeczności oraz uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum jak wielkie znaczenie ma Telefon Zaufania. Głuchołaskie dzieciaki wiedzą już, gdzie w razie potrzeby mogą kierować swoje problemy :)
Już wkrótce relacja z owego Happening'u ;)


Galeria zdjęć…

WIELKANOC

Jak co roku udało nam się spotkać w Sobotę Wielkanocną, by wspólnie z Rodzicami, Przyjaciółmi świetlicy pobyć, porozmawiać przy świątecznym, pięknie zastawionym stole. Tradycyjnie wcześniej ustrajaliśmy koszyczki, malowaliśmy jajka, a w sobotę spacerem poszliśmy wspólnie poświęcić dary. Na tegorocznym Śniadaniu Wielkanocnym jak zwykle było wesoło, głośno i smacznie. Serdecznie dziękujemy Gościom i Rodzicom za przybycie i wspólnie spędzony czas.
Podopieczni i Kadra GŚS w Głuchołazach


Galeria zdjęć…

DZIĘKUJEMY!

Mamy kolejny raz okazję, żeby podziękować Młodej Parze Agnieszce i Szymonowi Zyśk za wspaniałe prezenty w postaci artykułów szkolnych, plastycznych. Państwo Młodzi prosili swoich gości weselnych, by zamiast kwiatów wywołać uśmiech na twarzach podopiecznych Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach, kolorowymi zeszytami, mazakami, farbami, za co serdecznie dziękujemy!
Słodkiego, miłego życia dla Nowożeńców!
Kadra i podopieczni Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w GłuchołazachROTARIANIE z WROCŁAW PANORAMA

nieustannie wspierają naszą świetlicę. Tym razem dostaliśmy nowy, przepiękny czerwony netbook, który szczególnie spodobał się płci pięknej :)
Serdecznie dziękujemy i pozdrawiamy :)Akcja zimowa

Pada śnieg, pada śnieg … o nie, tego nie było! W tym roku zima nie zaskoczyła nawet drogowców! Ale zaskoczyła nas …no bo co tu robić: ani sanki w grę nie wchodzą, ani narty, ani bitwy na śnieżki, nawet zjeżdżanie na workach nie było nam dane!
Ale Moi Drodzy, wspaniałe Panie ze świetlicy i tak dały radę :)
Nawymyślały tych zajęć, tak, że później same się zmachały bo to jak nie zawody niczym Kuchenny Szef, wyścigi na łyżwach, codzienny tor przeszkód, dla uzdolnionych i ciekawych nowych wrażeń zajęcia z decupage, lepienie z masy solnej, ozdabiane drewnianych zakładek, wizyta u fryzjera, wyścigi pływackie na basenie, rockowe granie na perkusji i gitarze, bal karnawałowy, a przede wszystkim relaks w Sali Doświadczania Świata.
Jak sami widzicie, pomimo przedwiośnia ferie zimowe i tak były udane?
Drogie Panie, a co szykujecie na Akcję Letnią?!

Galeria zdjęć…Otwarcie Sali Doświadczenia Świata

15 lutego 2014r. w Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach odbyło się uroczyste otwarcie Sali Doświadczania Świata. Sala powstała w ramach dofinansowania z Resortowego Programu Dofinansowania Standardów Placówek Wsparcia Dziennego w 2013 r., przy współpracy Władz Samorządowych Gminy Głuchołazy i PKPSu odział w Głuchołazach.

Sala Doświadczania Świata w ogólnym tego słowa znaczeniu to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Sala Doświadczania Świata wyposażona została min.: w sprzęty audiowizualne, urządzenia polisensoryczne, projektor Solar, materace wibracyjne, piłki rehabilitacyjne, lampy światłowodowe, lamy UV. Głównym celem organizowania takich sal jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji przez osoby z wieloraką niepełnosprawnością, metoda ta znajduje zastosowanie także w terapii psychologicznej, psychiatrycznej (pozwala na uspokojenie, wyciszenie, relaksację oraz otwieranie się na świat zewnętrzny), oraz terapii stymulacyjnej zaburzonych zmysłów. Jednak każda grupa odbiorców wymaga właściwych sobie punktów odniesienia czyli dostosowania wyposażenia oraz proponowanych zajęć odpowiednio do potrzeb uczestników terapii.

Sala ma za zadanie służyć podopiecznym świetlicy, jak również wszystkim chętnym do spróbowania doświadczania świata inaczej niż zwykle, a przede wszystkim tym którym zajęcia w Sali Doświadczania Świata przyniosą korzyści terapeutyczne. Jesteśmy otwarci na współpracę z przedszkolami, szkołami, stowarzyszeniami.

Gościom przybyłym na otwarcie, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję spotykać się często w Sali Doświadczania Świata.

Podopieczni i kadra
Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach

Więcej informacji:
www.swietlica-glucholazy.pl
gss-glucholazy@o2.pl
tel:774396-282Galeria zdjęć…UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Ogłaszamy, iż dzięki uprzejmości ROTARY CLUB WROCŁAW PANORAMA, producentowi programu „Słownik polsko-polski” panu Dariuszowi Dynerowi, mieliśmy niezwykłą przyjemność uczestniczyć w nagraniu programu z profesorem Janem Miodkiem. Byliśmy niezwykle zaskoczeni jak od kulis wygląda całe przedsięwzięcie, ile osób pracuje na planie i to w przyjaznej atmosferze. Profesor Miodek oprócz tego, że jest autorytetem w dziedzinie języka polskiego, to jest również bardzo ciepłym, wesołym człowiekiem, który chętnie odpowiadał na nasze pytania … ale nie chcemy zdradzać wszystkiego.

OGLĄDAJCIE NAS! 1 MARCA 2014 ROKU O GODZINIE 17.00 NA TVP POLONIA

Galeria zdjęć…Zapraszamy na ziomwe szaleństwo w Świetlicy!Wigilia

Świąteczny nadszedł już czas, więc jak co roku spotkaliśmy się przy świetlicowym wigilijnym stole. Jak co roku również nie zabrakło prezentów, tym razem dzięki Qurierowi Św. Mikołaja i Fundacji Przyjaciółka. Zaszczyciło nas wielu gości: Burmistrz Miasta Głuchołazy p. Edward Szupryczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej p. Mariusz Migała - który kolejny raz ufundował stypendium socjalno-naukowe dla 2 podopiecznych, Pani Dyrektor Banku Zachodniego Region Nysa - Agata Krymska, pani Dyrektor Banku Zachodniego oddział w Głuchołazach Jolanta Hasiak, pani Monika Bejma, wraz z Koordynatorkami Akcji „Qurier Św. Mikołaja” paniami: Heleną Tomaszewską i Ewą Krajewską oraz Rodziny podopiecznych i lokalne media z którymi współpracowaliśmy przy projektach w roku 2013r., panowie: Paweł Konieczny z Radia Nysa, Przemysław Pastucha z portalu www.glucholazyonline.pl

W licznym gronie 70 osób, zjedliśmy kolację wigilijną, przygotowaną przez kadrę i rodziców, odbył się koncert kolęd i oczywiście odwiedziny Św. Mikołaja!!!

Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i wspólne kolędowanie.

Galeria zdjęć…Andrzejki

DYSKOTEKA!!! Tańce, łamańce, wygibasy, kolorowe kreacje, fryzury na żel, makijaże odlotowe - wszystko to w jednym miejscu i tylko u nas … odbyła się DYSKOTEKA ANDZRZEJKOWA. Głośna muzyka, profesjonalny sprzęt i prawdziwy DJ., a nawet dwóch: pan. Paweł i pan Krzysztof! Nie zabrakło smakołyków, przekąsek i atrakcji m.in.: wróżb.Polska-Słowacja!!!

Do boju Polsko, do boju Polsko! Krzyczeliśmy, śpiewaliśmy, biliśmy brawo, robiliśmy wszystko co w naszej mocy, niestety nie poskutkowało i nasi przegrali. Ale i tak było rewelacyjnie, pomimo mrozu i przegranej Biało- Czerwonych, jako kibice spisaliśmy się na medal!!!

Hmm …musimy się zastanowić nad posiadaniem Karty Kibica!?

Galeria zdjęć…Halloween

STRACHY NA LACHY…. O nie, to nie było tak … było naprawdę strasznie!!! Dzieciaki zamieniły się w małe i duże potwory w odcieniach: czerni, czerwieni i szarościach i były naprawdę straszne, a w połączeniu z piskami i krzykami, było przerażająco! Nastrój nieco ochłodziły lody zaserwowane przez p. Anetę Jaworską z firmy Vita Herb, a bułeczki z piekarni Waldemara Maślanka osłodziły koniec świetlicowego Hallowen.

Galeria zdjęć…Witaj Szkoło!

Być starszym to marzenie dzieci,
A przecież czas tak szybko leci,
Mija godzina za godziną,
Nim się spostrzegłeś rok upłynął!
I nowa bije już godzina,
Nowy rok szkolny się zaczyna,
Już czeka szkoła i koledzy,
I w książkach zasób nowej wiedzy. [...]

Idę przez gwarne korytarze,
Widzę coraz to nowe twarze,
A oto dawny mój kolega,
Już mnie zobaczył, już podbiega,
- Gdzie byłeś w lecie? Zbierasz znaczki?
- Czy masz już swoje miejsce w szatni?
- Patrz, nauczyciel jakiś nowy?
Ach, te okrzyki, te rozmowy...
Ale wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku samych piątek!


[Fragment] Bolesław Leśmian
Dzień telefonu zaufania

Podopieczni świetlicy kolejny raz wzięli udział w obchodach Dnia Telefonu Zaufania organizowanego przez Fundacje Dzieci Niczyje. Dzieciaki wraz z opiekunami przygotowali tematyczną grę terenową ulicami i zakamarkami Głuchołaz. W ramach zadań grupa pierwsza tzw. uciekająca, przygotowywała zadania związane z możliwością korzystania z Telefonu Zaufania, druga natomiast grupa tzw. szukająca, miała za zadanie odpowiedzieć na przygotowane pytania. Cała akcja miała na celu rozpropagowanie informacji o Telefonie Zaufania, możliwościach udzielania pomocy dzieciom i młodzieży przez profesjonalistów w kontakcie telefonicznym.

Ten numer warto zapamiętać: 116111

Oczywiście nasze dzieciaki za super przygotowanie się i włączenie do akcji otrzymały nagrodę:

TABLET I AKCESORIA TELEFONICZNE
Akcja letnia 2013

Oooo … ale się działo: dwa miesiące śmiechu, gwaru, okrzyków radości, odcisków na stopach, zgubionych kółek do pływania na basenie, niezliczonej liczby zjedzonych lodów, niezmierzonych kilometrów przebytych dróg podczas wycieczek , zdobycia Góry Chrobrego i Kopy Biskupiej, malowania twarzy. Odkryliśmy wielkie talenty plastyczne, muzyczne, a takie kolejnych Master Chefów. Dziękujemy kierownictwu Ośrodka Banderoza za możliwość pluskania się w upalne dni na basenie, wolontariuszom za mile spędzony czas. A teraz pora pakować plecaki i PILNIE SIĘ UCZYĆ!

Galeria zdjęć…Finał projektu Kleks

29 maja na placu przy Świetlicy Socjoterapeutycznej odbył się piknik zwieńczający kilka miesięcy pracy podczas realizacji Projektu Kleks w ramach programu Akademia Orange. Podopieczni świetlicy od stycznia uczestniczyli w warsztatach dziennikarskich i komputerowych, zwiedzili redakcję Nowej Trybuny Opolskiej, przygotowali materiały do audycji radiowej oraz wydali gazetę bUJANY mOST, której promocja miała miejsce podczas pikniku. Kadra świetlicy przygotowała różne atrakcje: były zabawy z chustą, malowanie twarzy, kalambury. Uczestnicy pikniku ozdabiali drewniane zakładki motywami związanymi z Fundacją Orange. W tle można było posłuchać niedzielnej audycji radiowej przygotowanej przez redakcję Kleksa oraz piosenek nagranych przez podopiecznych świetlicy. Oczywiście nie mogło również zabraknąć pysznych sałatek i kiełbasek z grilla. Pogoda dopisała i choć zbierały się chmury, pozytywna energia zgromadzonych, szybko je przepędziła.

Wszyscy obecni otrzymali egzemplarz bUJANEGO mOSTU i po przejrzeniu gazety dzielili się z młodymi redaktorami swoimi wrażeniami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się krzyżówka, którą niektórzy postanowili od razu rozwiązać :-) Pracownicy świetlicy chcieliby podziękować za przybycie Paniom Marzenie Ludwie i Ewie Koksanowicz, dyrektorkom Gimnazjum nr 1, Pani Alicji Płowaś, kierownikowi biblioteki, Panu Mariuszowi Migale, który znalazł chwilę, by nas odwiedzić oraz wszystkim, którzy wspólnie z nami świętowali nasz sukces: rodzicom, dzieciom, naszym przyjaciołom i znajomym.

Wydanie "bUJANEGO mOSTU" :

http://glucholazyonline.com.pl/images/MP3/pisma/bujanymost.pdf

Portal Głuchołazyonline był partnerem Projektu i patronem medialnym.

Galeria zdjęć…Spotkanie z Rotary Club Wrocław Panorama

13 kwietnia 2013 roku w Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej miało miejsce spotkanie podopiecznych i kadry z przedstawicielami Rotary Club Wrocław Panorama. Wydarzenie związane było z przekazaniem przez klub na rzecz świetlicy darowizny: 3 komputerów stacjonarnych, laptop, drukarki laserowej a także 3 biurek do stanowisk komputerowych. Oprócz oficjalnego przekazania prezentu, odbyła się w miłej atmosferze rozmowa na temat najstarszej organizacji charytatywnej na świecie jaką jest Rotary Club. Sekretarz Rotary pan Janusz Klinowski wyjaśnił podopiecznym świetlicy czym zajmują się Rotarianie w Polsce i na świecie, opowiedział o najistotniejszych w tej chwili celach działań Rotary Club mianowicie o światowej walce przeciw Polio. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zainteresowanie Rotary Club naszą świetlicą i spełnieniem zapotrzebowania jakim było doposażenie placówki w stanowiska komputerowe. Przekazując podziękowania dla całego Rotary Club Wrocław Panorama, składamy życzenia sukcesów w pracy i nieustającej radości z pomagania innym.

Podopieczni i kadra Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach

Galeria zdjęć…Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna przy PKPS w Głuchołazach ponownie wyróżniona!!!

Chcielibyśmy poinformować Głuchołazian o kolejnym wyróżnieniu dla Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach, mianowicie o przyznaniu certyfikatu Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom w ramach programu Dobry Wolontariat. Świetlica aplikowała do konkursu, przeszła przez weryfikację eksperta Dobrego Wolontariatu, w ramach której stwierdzono:
„W ostatnim czasie Państwa organizację odwiedził Ekspert Dobrego Wolontariatu (pan Maciej Kaleta), którego zadaniem było sprawdzenie jakości współpracy organizacji z wolontariuszami. Kończąc proces weryfikacji, chcemy podzielić się naszymi spostrzeżeniami na temat funkcjonowania wolontariatu w Państwa organizacji.

Do najmocniejszych stron wolontariatu w świetlicy socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach należy odpowiedni dobór i staranna selekcja wolontariuszy o sprecyzowanym profilu (np. studenci i absolwenci pedagogiki) lub osoby, które mogą wykazać się odpowiednim doświadczeniem lub predyspozycjami. Biorąc pod uwagę zakres działań wolontariuszy dużą rolę odgrywa fakt, że zespół świetlicy podejmuje współpracę z osobami z polecenia. Wartościowe jest również to, że ze względu na małą liczbę osób zatrudnionych na stałe, świetlica angażuje cały zespół we współpracę z ochotnikami, co pomaga zbudować luźną i nieformalną atmosferę. Cieszymy się, że świetlica przykłada dużo starań do odpowiedniego przygotowania wolontariuszy poprzez szkolenia wstępne i możliwość kontaktu z koordynatorem wolontariatu.

Z dniem 24 maja 2013 przyznajemy świetlicy socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach tytuł Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom w ramach programu Dobry Wolontariat. Termin ważności certyfikatu: 24 maja 2015.

Życzymy wielu nowych i ciekawych inicjatyw oraz sukcesów w rozwijaniu dobrych standardów współpracy z wolontariuszami!

Natalia Dudek (koordynator programu Dobrywolontariat.pl)
Maciej Kaleta (ekspert dobrego wolontariatu)


Za przyznanie certyfikatu i zaufanie dziękujemy!
Zapraszamy wszystkich chętnych do zostania naszym wolontariuszem!

Info:
www.swietlica-glucholazy.pl
77 4396 -282
gss-glucholazy@o2.plTYDZIEŃ Z INTERNETEM

Po raz drugi Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna w Głuchołazach wzięła udział w „Tygodniu z Internetem”, tym razem przeprowadziliśmy spotkanie zatytułowane „ Usiądź na moim miejscu” – którego celem było pokazanie przybyłym gościom: rodzicom, opiekunom, dzieciom z jakimi trudnościami spotykają się niepełnosprawni w kontakcie z Internetem i wirtualnym światem. Spotkanie pomimo poważnego tematu, przebiegało w zabawnej atmosferze, zwłaszcza kiedy uczestnicy musieli w ramach zadania w rękawicach bokserskich zalogować się na Facebooku. Wszyscy uświadomili sobie, że osoby niepełnosprawne na co dzień muszą pokonywać wiele trudności w kontakcie z Internetem. Na pewno w przyszłym roku spotkamy się ponownie w ramach „Tygodnia z Internetem”.

Galeria zdjęć…NAGRODA Z DANONE

W ramach konkursu w którym świetlica brała udział „ Talerzyki na sprzęciki” Danone, otrzymała nagrodę. Nagrodą było spotkanie z panią dietetyk Karoliną Jaworską, która przyjechała specjalnie do Głuchołaz z Warszawy 25 marca 2013 r. W świetnej atmosferze uczestnicy bawiąc się jednocześnie uczyli się zasad zdrowego odżywiania, zalet sportu i pogody ducha. Byliśmy bardzo zadowoleni ze spotkania, szkoda tylko, że tak szybko minęło – zapraszamy do nas zawsze serdecznie, a Fundacji Danone dziękujemy.

Do następnego konkursu!

Galeria zdjęć…ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Tradycyjnie jak co roku w świetlicy odbyło się Śniadanie Wielkanocne na które zaproszeni zostali podopieczni z rodzinami. Swoją obecnością zaszczycili nas także Burmistrz Głuchołaz - Edward Szupryczyński i Przewodniczący Rady Miejskiej – Mariusz Migała. W miłej atmosferze upłynął nam czas na smakowaniu świątecznych pyszności przygotowanych przez rodziców i panie w świetlicy, wzajemnych serdecznościach i rozmowach. Śniadanie poprzedzone było wspólnym wyjściem do Kościoła Parafialnego w celu poświęcenia koszyczków, które wcześniej ozdabiane były w świetlicy. Po wspólnym śniadaniu, złożonych życzeniach, pełni nadziei na słoneczne święta pożegnaliśmy się.2 KWIETNIA 2013 ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU

Świetlica Socjoterapeutyczna podobnie jak wiele obiektów na całym świecie 2 kwietnia 2013 r. zaświeciła się na niebiesko – co symbolizować miało solidarność, chęć poszerzania wiedzy na temat autyzmu. Pod hasłem „ Autyzm? Częstszy niż myślisz.” europejskie organizacje działające na rzecz poprawy stanu wiedzy na temat autyzmu i niosące pomoc dla osób dotkniętych autyzmem obchodziły Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu, a my „ świecąc się na niebiesko” włączyliśmy się w akcję!

center>

WYCIECZKA DO OPOLA - ŚLADAMI DZIENNIKARZ

25 lutego 2013 roku podopieczni Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach wzięli udział w wycieczce tematycznej w ramach programu Akademii Orange – Fundacji Orange. Wycieczka do Opola miała na celu pokazanie nam jak pracują dziennikarze w Nowej Trybunie Opolskiej i drukarni. Spotkanie z dziennikarzami i drukarzami powiązane było z realizowanym przez nas w świetlicy projektem „Kleks”, podczas którego sami zamienimy się w dziennikarzy i wydamy naszą własną świetlicową gazetę, a także poprowadzimy audycję w radiu. W drukarni mieliśmy możliwość zobaczyć prawdziwe nowoczesne drukarki i dowiedzieć się jak przebiega proces powstawania gazety, co jak się okazało jest bardzo skomplikowane. W siedzibie NTO w Opolu zobaczyliśmy na żywo pracę dziennikarzy, informatyków, grafików, stanowiska pracy, stare wydania gazet, a także mieliśmy szansę porozmawiania z dziennikarzami o ich pracy. Wycieczka zakończyła się wizytą w Mc Donalds i powrotem do Głuchołaz.

Galeria zdjęć…WSPÓLNA HISTRORIA – WIZYTA SENIORÓW W ŚWIETLICY

21 lutego 2013 roku w Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach odbyło się spotkanie seniorów z podopiecznymi. Seniorzy przybyli na nasze zaproszenie do udziału w kampanii Fundacji Dzieci Niczyje pt. „Dziadkowie i wnuki”. W ramach konkursu pozowaliśmy wspólnie do zdjęć, podczas zabawy w świetlicy i tak powstały zdjęcia z gry w Bingo, Twistera. Pokazywaliśmy również seniorom możliwości słuchania muzyki i gier na X- BOXIE. W ruch poszła nawet trampolina i worek treningowy. Po świetnej zabawie, przyszedł czas na poczęstunek i rozmowy przy herbacie. Zarówno my jak i seniorzy byliśmy bardzo zadowoleni ze spotkania, umówiliśmy się na kolejne i z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu!

Galeria zdjęć…Zaczynamy projekt „Kleks”!

Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna w Głuchołazach już po raz drugi realizować będzie projekt w ramach Akademii Orange. Po kręceniu filmu przyszedł czas na zgłębienie tajników dziennikarstwa.

Nasi podopieczni od stycznia do maja będą uczestniczyć w warsztatach dziennikarskich, na których dowiedzą się, jak powstaje gazeta, jak pisać ciekawe artykuły i jak je redagować, zapoznają się z pracą dziennikarza internetowego oraz nauczą się przygotowywać audycję radiową. Młodzi dziennikarze będą szukać tematów i pisać artykuły, które będą publikowane na stronie glucholazyonline.com.pl.

Na początku lutego dzieci wybiorą się na wycieczkę do siedziby Nowej Trybuny Opolskiej i jej drukarni, aby zobaczyć, jak pracują dziennikarze, natomiast pod koniec maja zaprosimy głuchołazian na piknik, podczas którego odbędzie się promocja naszego dzieła – świetlicowej gazety!

Będziemy informować Państwa na bieżąco o przebiegu projektu.

Serdecznie dziękujemy „Akademii Orange” Fundacji Orange i przesyłamy gorące pozdrowienia :)

„Powrót w przeszłość” :)

W ostatni wtorek ferii zimowych miała miejsce niecodzienna sytuacja w naszej świetlicy….. Ni stąd ni zowąd rozległ się huk karabinów i okrzyków wojennych! Kiedy wszystkim będącym w świetlicy serce ponowie zaczęło bić, drżącym głosem zapytali „ o co chodzi”! Po chwili dowódca 32 REGIMENTU MUSZKIETERÓW PRUSKICH Z NYSY (kim byli, jak się okazało sprawcy naszego zawału serca) udzielił nam informacji, o tym, że przybył tu ze swoimi muszkieterami by pokazać młodym ludziom, jak kiedyś wyglądało wojenne życie. Dzięki takiej wycieczce w przeszłość dzieciaki dowiedziały się, jak wyglądała prawdziwa musztra, nawet same na własnej skórze jej doświadczyły. Pokazano nam również jak wyglądały stroje wojenne, życie obozowe i co wzbudziło największą atrakcję… jak rozkłada się prawdziwy karabin na części pierwsze… dla najgrzeczniejszych czekał pokaz strzelania z ów owego karabinu. Och atrakcji było tak wiele, że długo zostaną one w naszej pamięci, ale biorąc pod uwagę nasz apetyt na nowe doświadczenia – prosimy 32 REGIMENT MUSZKIETERÓW PRUSKICH Z NYSY o częstsze wpadanie na przysłowiową kawę :)

Galeria zdjęć…Bal karnawałowy

25 stycznia 2013 roku w naszej świetlicy odbył się magiczny, pełen zabaw i konkursów bal karnawałowy, na który przybyło wielu cudownych przebierańców: nie zabrakło pięknych księżniczek, walecznych rycerzy i straszliwych czarownic. W tym niezwykłym dniu nasza placówka przeobraziła się w pełną kolorów salę balową, gdzie dominował uśmiech i dobra zabawa.

Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku – pysznych pączków przygotowanych przez Panią Violę. Nad przebiegiem niezwykłej imprezy czuwały nasze kochane Panie, które pomagały nam w stworzeniu malowniczych strojów.

Galeria zdjęć…Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2013 roku nasi podopieczni wybrali się z okazji Dnia Babci i Dziadka do Klubu Seniora działającego przy PKPS-ie w Głuchołazach. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny składający się z piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie na tę okazję oraz wręczyły własnoręcznie zrobione kolorowe laurki i drobne upominki.

Wzruszeni seniorzy serdecznie dziękowali dzieciom za występ a przede wszystkim za pamięć.

Galeria zdjęć…Paczka z Nider Olm

Miło nam pochwalić się ponownie prezentami od Przyjaciół z Nider Olm. Nasi partnerzy przy okazji świąt Bożego Narodzenia jak zwykle nie zapomnieli o nas i o tym, że przecież jesteśmy najgrzeczniejszymi dzieciakami pod słońcem i to oczywiście przez cały rok!!! W związku z tym otrzymaliśmy prezenty: kosmetyki, środki czystości, przybory szkolne i piśmiennicze – żebyśmy zdobyli w nowym roku jeszcze lepsze oceny, szczególnie z języka niemieckiego – co obiecujemy zrobić :-)

Dziękując za prezenty przesyłamy życzenia: spełnienia marzeń!!!Wigilia

Jak co roku na początku grudnia pracownicy świetlicy poprosili dzieci o napisanie listów do św. Mikołaja. Następnie Panie opowiedziały wśród znajomych o marzeniach naszych milusińskich i… udało się! Wśród mieszkańców Głuchołaz jest wielu ludzi o dobrych i życzliwych sercach, którzy z chęcią pomogli spełnić marzenia naszych podopiecznych. Przez parę tygodni napływały do nas paczki z różnymi prezentami.


Dlatego, korzystając z okazji, pragniemy gorąco podziękować:


Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów Zespołu Szkół w Głuchołazach,
Stowarzyszeniu „Forum Samorządowe 2002”,
Klasie I Zw Zespołu Szkół z Panią Małgorzatą Nastasowską,
Pracownikom Urzędu Miejskiego w Głuchołazach,
Słuchaczom Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. M. Bilwin w Głuchołazach,
Pracownikom Straży Pożarnej w Głuchołazach,
Pani Anecie Fugiel,
Panu Witoldowi Kustrze,
Państwu Piotrowi i Annie Kostrzębskim,
Pracownikom Samodzielnego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespół Opieki Zdrowotnej w Głuchołazach,
Państwu Dąbrowskim,
Pracownikom Banku Spółdzielczego w Głuchołazach,
Panu Piotrowi Indykowi,
Pani Annie Balowskiej,
Pracownikom Apteki św. Łukasza
oraz wielu innym Mikołajom, którzy pragną pozostać anonimowi :)


Dzięki Wam, głuchołaskim Mikołajom, 21 grudnia odbyła się w świetlicy Wigilia. Oprócz naszych podopiecznych i ich rodziców, zaproszenie przyjęli wiceburmistrz Pan Roman Sambor oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuchołazach Pan Mariusz Migała. Po uroczystej kolacji i wspólnym śpiewaniu kolęd, do którego akompaniował Pan Jasiu, pojawił się najbardziej wyczekiwany gość – Święty Mikołaj. Okazało się, że nasi milusińscy byli bardzo grzeczni przez cały rok i Mikołaj obdarował 40 dzieciaków wymarzonymi prezentami.

Galeria zdjęć…Mecz

W piątek 7 grudnia nasze dzieciaki w większości z grupy starszej wraz z ulubionymi Paniami oraz z Panem Kamilem Bortniczukiem pojechały na mecz (Śląski Wrocław – Legia Warszawa) do Wrocławia. Pomimo bardzo niskiej temperatury dzieciaki nie narzekały, wytrwały do końca oraz dzielnie kibicowały Mistrzom Polski – WKS Śląsk Wrocław wśród 25 tysięcznego tłumu kibiców. Zapytane w drodze powrotnej, czy pojechałyby jeszcze raz, jednogłośnie stwierdziły – że TAK. Wyjazd można zaliczyć do udanych :) Sponsorami tej wyprawy byli Państwo Dąbrowscy (Bus – Auto – FAN – Głuchołazy), Pan Kamil Bortniczuk , Pan Mariusz Sysak oraz pracownicy Schattdecor (wpłacający darowiznę na rzecz świetlicy).

Galeria zdjęć…Andrzejki

27 listopada odwiedzili nas przemili goście. Ten andrzejkowy dzień był szczególny, dzięki obecności Pani Małgorzaty Nastasowskiej wraz z uczniami klas I Zw, I Ti oraz III Ti. Nasza świetlica przeobraziła się w salon piękności. Było malowanie paznokci, układanie włosów (szczególną popularnością cieszyły się warkocze) oraz malowanie twarzy naszych milusińskich. Były oczywiście andrzejkowe wróżby i zabawy oraz konkursy z nagrodami. Nie zabrakło również poczęstunku w postaci pizzy przygotowanej przez Panią Violę. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie spotkanie, a uczniowie Zespołu Szkół w Głuchołazach zechcą nas częściej odwiedzać. Bardzo serdecznie dziękujemy :)

Galeria zdjęć…W Głuchołazach nie brakuje ludzi dobrych serc

Choć na dworze mróz ścina kałuże i śnieg sypie, w naszej świetlicy panuje ciepła, radosna atmosfera. A to za sprawą głuchołaskich Mikołajów, którzy odwiedzają nas z prezentami. Za dobre serce i chęć niesienia radości dzieciom chcielibyśmy podziękować:
• Klubowi Honorowych Dawców Krwi w Głuchołazach wraz z Prezesem Leszkiem Indykiem za rzeczy przekazane naszym podopiecznym.
• Uczniom Gimnazjum nr 2 za przyniesione słodycze.Coraz bliżej święta

Wielkimi krokami zbliża się świąteczny czas. Wkrótce spadnie śnieg a w każdym domu zaświecą lampki na choinkach. Święta oraz okres przedświąteczny to najlepszy czas na bratanie się i życzenie sobie wszystkiego co najlepsze. Z tej właśnie okazji Nasze dzieciaczki z pomocą Pań stworzyły śliczne kartki, którymi możecie już teraz nacieszyć swoje oczy :)

Galeria zdjęć…Halloween w świetlicy

30 października nasza placówka zmieniła się nie do poznania. Wszędzie były obecne pająki, pajęczyny, straszne stwory, kościotrupy, trumna i wycięte przez nas dynie. W tej mrocznej atmosferze dzieciaki bawiły się na halloweenowej zabawie. Czytane i opowiadane były straszne historie. Chętni mogli spróbować przygotowanej przez Panią Małgosię zupy dyniowej, a dla pozostałych, którym zupa nie przypadła do gustu, przygotowano przepyszne frytki. Panie zadbały o to, aby makijaż uczestników był odpowiedni do okazji, dlatego też nasi milusińscy upodobnili się do wampirów, czarownic i innych strasznych stworów. Ponieważ dzieciaki przygotowały przebrania, na zakończenie został zorganizowany konkurs, którego laureatkami zastały Monika i Oliwka. Było strasznieeeee fajnieeeee !!!

Galeria zdjęć…Odwiedziny z banku

23 października odwiedziła nas Pani Monika Bejma oraz Pani Alina Włoch z Banku Zachodniego WBK w Głuchołazach. Celem spotkania było m.in. przedstawienie oferty banku skierowanej do młodzieży od 13 roku życia, jak również informacja o produktach i usługach na przykładzie BZWBK. Dowiedzieliśmy o historii powstania i rozwoju banków, strukturze banku oraz zasadach funkcjonowania. Panie chętnie odpowiadały na wszystkie pytania obecnych w tym dniu w świetlicy. Całe spotkanie oceniamy jako bardzo interesujące i wzbogacające naszą małą wiedzę na temat banków.Festyn motocyklowy

20 października zostaliśmy zaproszeni do Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach na festyn zorganizowany pod hasłem „ Karta motorowerowa a bezpieczeństwo na drodze- sposób na życie bez uzależnień”. Ulubione panie oraz dzieciaki mogły z bliska zobaczyć ścigacze, turystyki, choppery, co przedstawiają zrobione przez Małą Panią Gosię zdjęcia. Mogliśmy również spróbować przepysznych kanapek, pączków oraz grochówki. Składamy serdeczne podziękowania dla Stowarzyszenia Lotor Chapter Południe oraz Anny Knoblich- Kaczmarek za zaproszenie na imprezę.

Galeria zdjęć…Nagroda

W świetlicy zwykle się dużo dzieje i zapomnieliśmy się pochwalić, że zdobyliśmy II nagrodę w konkursie Sieciaki na wakacjach 2012 i otrzymaliśmy iPod ufundowany przez właściciela platformy handlowej Allegro + komplet materiałów piśmienniczych ufundowanych przez firmę Pentel Polska. Warto brać udział w konkursach :)Kochani przypominamy!!!

Akcja „Talerzyki na sprzęciki” trwa nadal i trwać będzie do 31 października 2012 r. Kup produkty Danone na których znajduje się logo „Podziel się Posiłkiem” . Wieczko bądź kubeczek przynieś lub przyślij do Nas ( Al. Jana Pawła II 24) – każda ilość mile widziana „im więcej tym większe szanse na wygraną”."Jedno wieczko to nie kłopocik a może Nam pomóc wygrać robocik:)"

Szukamy również pomysłów na hasło reklamowe do konkursu "Talerzyki na sprzęciki" , w którym to Nasza świetlica bierze udział. Pani „mała” Gosia z tej okazji wymyśliła wierszyk:
'z danone'a nagrody już zdobywamy, chcesz nam pomóc? zapraszamy! zjadasz jogurcik, wypijasz mleczko, odkładasz na bok kubek i wieczko. wychodzisz z domu, mijasz ulice to takie proste, idziesz na świetlicę. słychać tam śpiewy i słychać krzyki bo wszyscy wiedzą, że dla nas te 'talerzyki'. z uśmiechem na twarzy w podziękowaniu pomagasz nam w pysznych podwieczorków gotowaniu' ;)
Liczymy, ze Nam pomożecie – podzielcie się swoimi pomysłami, przesyłając je na adres gss-glucholazy@o2.plZbiórka

W dniach 28-29 września obyła się Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem”. Żywność zbierali wolontariusze Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Głuchołazach. W sumie podczas dwóch dni zbiórki udało się zebrać 655,309 kg żywności. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zmniejszyła się liczba niedożywionych dzieciaczków w Głuchołazach. Kolejna zbiórka już w grudniu. Liczymy na WAS!ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 28 – 29 września odbywać się będzie Ogólnopolska Zbiórka Żywności „Podziel się posiłkiem” (http://podzielsieposilkiem.pl/index.php?Pages&MenuId=90). Jak co roku w Głuchołazach żywność będą zbierać wolontariusze Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. W piątek, 28 września będzie można nas spotkać w Intermarche w godz. 13:00 – 20:00, a w sobotę w Intermarche w godz. 9:00 – 18:00. Wszystkich, którym los dzieci nie jest obojętny i chętnie wrzucą do koszyka wolontariuszy makaron, nutellę :), mleko czy inny produkt spożywczy, zapraszamy serdecznie na zakupy do wyżej wymienionych sklepów.AKCJA „TALERZYKI NA SPRZĘCIKI”

Rozpoczęła się akcja „Talerzyki na sprzęciki” ogłoszona przez Danone, w której nasza świetlica bierze udział. Akcja polega na tym, że zbieramy wizerunek znaku graficznego/logo programu Podziel się Posiłkiem z opakowań po produktach firmy Danone. Na niektórych produktach logo umieszczone jest na wieczku, a na niektórych na kubeczkach.
Bardzo gorąco prosimy o przynoszenie do świetlicy wieczek oraz kubeczków po produktach które zamieszczamy poniżej. Wieczka oraz kubeczki można do nas również przesłać, gdyby pochodziły z dalszych części Polski :) .


Produkty, na których znajduje się logo programu Podziel się Posiłkiem. Z tych produktów można wycinać talerzyki do akcji „Talerzyki na sprzęciki”.Kochani :)

Od dłuższego czasu promujemy wśród naszych znajomych i przyjaciół akcję skierowaną do nowożeńców, o której wspominałyśmy również podczas wywiadu w radiu Głuchołazy. Pomyślałyśmy sobie, że kwiaty przynoszone na ślub to tak mało praktyczny dodatek, ale jeśli goście przynieśliby przybory szkolne to uszczęśliwiłoby to wielu małych ludzi, którzy przychodzą do naszej świetlicy. Dzięki akcji w ostatnim czasie dwa razy zaszczycili nas, w świetlicy, swoją obecnością Państwo Młodzi. W pierwszym przypadku byli to Państwo Angelika i Piotr Piotrowscy, natomiast całkiem niedawno gościliśmy u nas Państwa Agnieszkę i Wojciecha Gołębiowskich. Poniżej przedstawiamy nasz pomysł na formułkę która pasuje do każdego zaproszenia i wierzymy, że w przyszłości będziemy mieli częściej tak miłych gości jak Państwo Piotrowscy i Gołębiowscy :)


Kochani Goście,
bardzo byśmy chcieli by w tym dniu uroczym były uśmiechnięte czyjeś małe oczy,
dlatego Drodzy Goście prosimy kwiatów nam nie przynoście,
wolimi dostać mazaki, kolorowe plecaki, zeszyty bajkowe i malowanki odlotowe,
byśmy razem mogli zapełnić pierwszaków plecaki nowe.


NowożeńcyPODZIĘKOWANIA!

Dnia 14 sierpnia odwiedzili nas bardzo mili goście – Państwo Agnieszka i Wojciech Gołębiowscy. Świeżo upieczeni małżonkowie poprosili swoich gości weselnych o przyniesienie zamiast kwiatów zabawek, którymi postanowili obdarować nasze dzieciaki.
Nowożeńcom serdecznie dziękujemy i życzmy wszystkiego najlepszego!!!Akcja Letnia

W tym roku Lato w świetlicy rozpoczęło się 5 lipca. Tak się złożyło, że zaraz następnego dnia rozpoczynał się Festiwal Drum Djemboree na który wybraliśmy się w piątek, 6 lipca. Wspólnie z organizatorami uczyliśmy się śpiewać piosenki afrykańskie, później uczyliśmy się troszkę grać na bębenkach i kolorowaliśmy malowanki.

Galeria zdjęć…Tour de Pologne

11 lipca miało w naszym mieście wyjątkowe wydarzenie. W godzinach popołudniowych przez Głuchołazy przejechało 200 kolarzy biorących udział w wyścigu Tour de Pologne. Z tego powodu, od rana, w świetlicy trwały specjalne przygotowania. Dzieci, z ogromnym udziałem Pani Goshi, stworzyły przepiękny transparent oraz zabrały ze sobą pompony, którymi witały kolarzy.

Galeria zdjęć…Podchody

12 lipca, w czwartek, podzieliliśmy się na dwie grupy i bawiliśmy się w podchody. Grupa A, czyli pani Agnieszka, pan Szymon i 12 dzieciaków uciekała przed grupą B, czyli grupą pani Joli i Gosi. W świetlicy została pani Gosha z dwudziestką pozostałych. Zabawa trwała ponad dwie godziny i wszyscy wspaniale się bawili.

Galeria zdjęć…Sieciaki na wakacjach

17 lipca zorganizowaliśmy w świetlicy piknik sieciakowy. Od rana dzieciaki i Ulubione Panie świetnie się bawili biorąc udział w konkursach i oglądając kreskówki o Tuniu i Zuzi. Za każdą prawidłową odpowiedź dzieci nagradzane były cukierkami co bardzo im odpowiadało. Podczas zabawy miały okazję pogłębić swoją wiedzę na temat niebezpieczeństw czyhających w Internecie i sposobów na radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Na zakończenie pikniku każde dziecko otrzymało dyplom.PodziękowaniePODZIĘKOWANIE

Bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować świeżo poślubionym małżonkom, za pamięć o nas i poproszenie swoich wspaniałych gości weselnych o sprezentowanie naszym dzieciakom słodyczy. Życzymy państwu Piotrowi i Angelice Piotrowskim, by na nowej drodze życia także byli obdarowywani tak wspaniałymi podarunkami!COOLturalni w sieci

21 czerwca, w czwartek, w Centrum Kultury, odbędzie się, w ramach projektu „COOLturalni w sieci” przedstawienie przygotowane przez podopiecznych Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach. Króciutkie przedstawienie przybliży widowni zagrożenia jakie niesie za sobą nieprzemyślane korzystanie z Internetu. Do Centrum Kultury zaproszeni zostali uczniowie i nauczyciele ze szkół podstawowych w Głuchołazach oraz rodzice młodych aktorów. Ze względu na dużą ilość zainteresowanych odbędą się dwa spektakle – dla każdej ze szkół osobno.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!Polska - Rosja

W związku z Euro 2012 w dniu 12.06.2012 roku o godz. 20:20 w Pubie Krater, dzięki uprzejmości Pana Grzesia Grabca, starsza grupa wraz z Ulubionymi Paniami oglądała mecz Polska – Rosja. Cała nasza grupa, jak przystało na prawdziwych kibiców, ubrana była w barwy Polski. „Mała” Pani Gosia miała na sobie biało czerwony płaszcz i czapkę z kolcami, Pani Agnieszka dumnie nosiła koszulkę z napisem Polska, „duża” Pani Gosia i Pani Anetka miały na głowach czapki w barwach narodowych a Pani Viola na twarzach wszystkich zebranych namalowała barwy biało-czerwone. Poza tym zaopatrzeni byliśmy w pompony, które przy każdej okazji wznosiły się w górę aby dopingować naszą drużynę. Pierwszy gol drużyny polskiej był dla nas najlepszą chwilą, ale po tym jak się okazało, że gol był strzelony z pozycji spalonej wszyscy byli zasmuceni i rozczarowani. Następny gol, który strzelili Rosjanie był dla nas strasznym przeżyciem ale nie poddawaliśmy się. Wręcz przeciwnie! Od tej chwili jeszcze bardziej kibicowaliśmy „naszym”. Nikt z nas nie stracił nadziei, dokładnie tak samo, jak nasi piłkarze – wszyscy walczyliśmy do końca. Na szczęście, w drugiej połowie meczu, Kuba Błaszczykowski, nasz wspaniały piłkarz, strzelił gola. Była to dla nas najszczęśliwsza chwila w życiu. Co prawda mecz skończył się remisem ale nikt nie powie, że nie walczyliśmy. Bo co jak co, ale nasi piłkarze grali do końca i nawet, gdy byli faulowani i niesłusznie oskarżani, nie poddali się. Już nie możemy doczekać się następnego meczu, który odbędzie się w sobotę, i na który, po raz drugi wybieramy się do Pubu Krater. W sobotę również wszyscy będziemy bardzo gorąco kibicować Polsce.

Autor:
Ida Leśniewska

Galeria zdjęć…Piknik

Dnia 06.06.2012 r. grupa najgrzeczniejszych dzieci ze świetlicy wraz z ulubionymi paniami wybrała się na piknik do Klasztoru Franciszkanów w Prudniku. Organizatorem i pomysłodawcą był Ojciec Cyryl, który przygotował dla nas liczne niespodzianki. Piknik rozpoczął się od smażenia kiełbasek a następnie braliśmy udział w różnych grach i zabawach takich jak : -strzelanie z łuku -gra w piłkę nożną i koszykówkę

Po powrocie byliśmy zadowoleni z miło spędzonego dnia razem z przyjaciółmi i paniami. Serdecznie dziękujemy!

Autorzy:
M.Kropelnicki
K.Kropelnicki

Galeria zdjęć…Zapraszamy na prelekcję

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Głuchołazach zaprasza wszystkie kobiety w wieku 18-69 lat na bezpłatną prelekcję dotyczącą badań cytologicznych oraz mammograficznych. Prelekcja odbędzie się 15 czerwca 2012 roku, o godzinie 12:00 w siedzibie Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach, Al. Jana Pawła II 24.Finał projektu „COOLturalnie Nakręceni”

28 maja, w poniedziałek, miało miejsce niezwykłe wydarzenie… W Centrum Kultury w Głuchołazach o godz. 18.00 odbyła się premiera filmu pt. „Głuchołazy moje miasto” nakręconego przez podopiecznych Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Polskim Komitecie Pomocy Społecznej podczas trwania projektu „COOLturalnie nakręceni” realizowanego w ramach programu Akademia Orange. Podopieczni wraz z wychowawcami całe popołudnie przygotowywali się w Centrum Kultury na przyjęcie zaproszonych gości. Po raz pierwszy w dziejach świetlicy odbywało się tak ważne wydarzenie. Na sali kinowej, podczas projekcji, znajdowało się ok. 140 osób. Dzieciaki powitały zebranych gości piosenkami śpiewanymi przy akompaniamencie przyjaciela świetlicy, pana Janusza Gąsior. Następnie głos zabrała Prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Pani Agnieszka Danieluk. Po Pani Prezes kilka słów powiedział Dyrektor Centrum Kultury Jan Ćwiek oraz Burmistrz Głuchołaz Edward Szupryczyński. Po wystąpieniach odbyła się projekcja 26 minutowego filmu nad którym, pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Miśniakiewicza, ciężko pracowali podopieczni świetlicy. Pan Krzysiu, podobnie jak dzieci biorące udział w projekcie, był jednocześnie scenarzystą, montażystą i reżyserem filmu. Służył dzieciakom pomocą i radą, kiedy tylko tego potrzebowały. Dzięki tej nieocenionej pomocy film okazał się wielkim sukcesem. Zebrani goście byli pod dużym wrażeniem dzieła powstałego w toku realizacji projektu. Po premierze filmu nastąpiła wymiana wrażeń, prezentacja obrazów namalowanych przez podopiecznych świetlicy, jak również skromny poczęstunek przygotowany przez Panią Katarzynę Rychel z Cafe Rene.

Galeria zdjęć…Wręczenie nagród w konkursie „Co trzy głowy to nie jedna!”

24 maja 2012 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Co trzy głowy to nie jedna!”. Konkurs towarzyszył kampanii "Tydzień z Internetem 2012", w której wzięło udział 400 instytucji: bibliotek, domów kultury, szkół, świetlic i organizacji pozarządowych. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu relacji ze spotkania zorganizowanego w ramach kampanii "Tydzień z Internetem 2012" w dniach od 26 do 30 marca br. W konkursie mogły wziąć udział te instytucje, które zorganizowały spotkanie według jednego z trzech scenariuszy zaproponowanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego lub według własnego pomysłu. Do konkursu zgłosiło się 88 instytucji: 65 bibliotek, 16 szkół, 4 domy kultury i 3 organizacje pozarządowe. Spośród nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła pięć najlepszych relacji, które zostały przygotowane przez:

• Chełmską Bibliotekę Publiczną im. M.P. Orsetti (woj. lubelskie);
• Gminną Świetlicę Socjoterapeutyczną przy PKPS w Głuchołazach (woj. opolskie);
• Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Susz (woj. warmińsko-mazurskie);
• Szkołę Podstawową w Podgórzu (woj. mazowieckie);
• Samorządowy Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Jaworzynie Śląskiej (woj. dolnośląskie).

Jak więc widać powyżej Xbox 360 z sensorem Kinect jest już w Naszych rękach. Nasza pani kierownik osobiście odebrała nagrodę z rąk przedstawicielki Microsoft sp. z o.o. Od kilku dni testujemy nową „zabawkę” co przynosi wiele radości i zabawy.

Galeria zdjęć…Premiera filmu "COOLturalnie Nakręceni"Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna w GłuchołazachPodziękowania

Najserdeczniejsze podziękowania dla Nowożeńców Ani i Alka Orlańskich za okazane wsparcie i pamięć o Naszych dzieciakach. Życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia.


Podopieczni i pracownicy GŚSOddział Zamknięty w świetlicy

W sobotę, 5 maja mieliśmy w świetlicy wyjątkowych gości. Najgrzeczniejsze dzieci, nasz wolontariusz i Ulubione Panie mieli okazję osobiście porozmawiać i pośpiewać z członkami zespołu Oddział Zamknięty. Przygotowania do wyjątkowych odwiedzin zaczęły się już w piątek :). Ulubione Panie, wolontariusz Patryk i ponad dwudziestka naszych dzieciaków spotkała się w świetlicy o godzinie 21, z kocami, śpiworami i poduszkami pod pachami… Podczas nocy w świetlicy dzieciaki wybrały i nauczyły się jednego z najbardziej znanych utworów Oddziału - „Andzi”. Powstał również specjalny anioł z gitarą dla zespołu. Noc była bardzo pracowita i cała gromadka spała niewiele, z czego bardzo cieszyły się dzieci, mniej Panie… Ok. godziny 3 w nocy pojawili się niespodziewani goście… Funkcjonariusze Policji, zaniepokojeni światłem oraz hałasem dobiegającym ze świetlicy, postanowili ustalić co też może się u nas dziać :) Pomysł nocy w świetlicy bardzo się im spodobał. Następnego dnia, ok. godziny 13 w drzwiach świetlicy pojawił się Pan Grzegorz z członkami zespołu. Panowie pośpiewali z dziećmi, odpowiedzieli na kilka pytań oraz przeprowadzili szybki konkurs. Spotkanie uważamy za wyjątkowo udane i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję spotkać się jeszcze z sympatycznymi Panami :)

Galeria zdjęć…"COOLturalnie Nakręceni"„COOLturalnie Nakręceni” na półmetku

W toku projektu realizowanego w ramach programu Akademia Orange „COOLturalnie Nakręceni” od ponad dwóch miesięcy Nasi podopieczni „nakręcają” się kulturalnie :), kręcą film o naszym małym miasteczku . W kwietniu wyjdą w plener z kamerą aby utrwalić głuchołaską wiosnę. Podczas warsztatów filmoznawczych ”CINEMASTORY” prowadzonych przez Pana Krzysztofa Miśniakiewicza uczestnicy zajęć zapoznali się m .in. z obsługą kamery i programami umożliwiającymi podstawowy montaż filmu, poznali zasady obowiązujące przy filmowaniu i przenoszeniu nagranego materiału do komputera. W czasie ciekawych lekcji bibliotecznych prowadzonych przez Panią Alicję Płowaś dzieci poznały źródła i sposoby wyszukiwania informacji na temat Głuchołaz. Poprzez sięganie do różnych księgozbiorów, nowych publikacji pogłębiły swoją wiedzę dotyczącą historii powstania Głuchołaz, walorów turystycznych oraz leczniczych, która jest bardzo cenna podczas pracy na planie powstającego filmu. Raz w miesiącu podopieczni uczestniczą w seansie filmowym odbywającym się w świetlicy oraz odwiedzają Kino Zdrojowe, które dba o ciekawy repertuar filmowy. Mieliśmy już okazję uczestniczyć w projekcji filmu pt: „Muppety” oraz „Ale Cyrk!” . W trakcie trwania projektu udało się również nagrać zmagania muzyczne naszych zdolnych podopiecznych :) pod czujnym okiem Pana Janusza Gąsior. Byliśmy w Studio M Radia Opole, gdzie zostało nagranych kilka piosenek, które będą wykorzystane w filmie o Głuchołazach. W świetlicy zaszczycili Nas swoją obecnością Pan Mariusz Migała i Pan Jerzy Kopaczyński, autorzy książek „Głuchołazy i okolice na dawnej pocztówce”. Podczas spotkania dzieci miały okazję posłuchać o rozwoju karty pocztowej, zaprezentowane zostały przedwojenne pocztówki, na których uświetniona jest historia miasta Głuchołazy. Przed Nami jeszcze wiele ciekawych chwil towarzyszących w realizacji Naszego przedsięwzięcia, ale na razie pozostaną one w ukryciu :).


Premiera filmu zaplanowana na 28 maja 2012 roku.


Kolejne Święta w świetlicy :)

W Wielką Sobotę, jak co roku, odbyło się w świetlicy śniadanie wielkanocne. O 8.40 w pomieszczeniach świetlicy zebrali się rodzice, najgrzeczniejsze dzieci i ulubione panie aby wspólnie pójść do Kościoła i poświęcić przygotowane wcześniej pokarmy. Następnie, ok. 10.15 przybyli do nas zaproszeni goście, czyli Burmistrz Głuchołaz, Pan Edward Szupryczyński, Przewodniczący Rady Miejskiej, Pan Mariusz Migała oraz Radny, Pan Artur Kamiński. Pani kierownik przywitała zgromadzonych gości oraz podopiecznych z ich rodzinami, następnie Pan Mariusz Migała przekazał oficjalnie stypendium naukowo-socjalne ufundowane dla dwójki naszych dzieci. Zebrani mieli również okazję obejrzeć dwie, przygotowane przez Panią Gosię, prezentacje multimedialne o działalności świetlicy. Po części oficjalnej przyszedł czas na mniej oficjalną, czyli zajadanie się przysmakami przygotowanymi przez rodziców naszych dzieci oraz ulubione panie. Wszyscy bawili się bardzo dobrze a na zakończenie każde z obecnych dzieci otrzymało prezent z okazji Świąt Wielkanocnych.

Galeria zdjęć…Przygotowania do Świąt

Jak co roku, kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi, w świetlicy robi się jeszcze głośniej i jeszcze kolorowiej. A wszystko dzięki porządnym przygotowaniom do sobotniego, świetlicowego śniadanka Wielkanocnego :) Ulubione Panie pomagają dzieciakom przystroić koszyczki i pomalować jajka ponieważ w sobotę rano wszyscy razem pójdą (jak co roku) do Kościoła poświęcić koszyczki. Relacja z sobotniego śniadanka już wkrótce :)

Galeria zdjęć…„COOLturalni w sieci”

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Głuchołazach po raz kolejny jest grantobiorcą projektu współfinansowanego ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” 2012 Fundacji Dzieci Niczyje. W ramach projektu na przełomie kwietnia i maja 2012 roku zostaną przeprowadzone dwugodzinne szkolenia dla uczniów klas I-III w szkołach podstawowych w Głuchołazach dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych w Internecie. Szkolenia przeprowadzą pracownicy Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej, którzy nabyli doświadczenia prowadząc warsztaty o podobnej tematyce dla uczniów klas IV-VI. W kolejnym etapie projektu podopieczni świetlicy podczas warsztatów teatralnych pod opieką profesjonalisty przygotują przedstawienie na temat bezpieczeństwa w sieci, które zaprezentujemy szerszej publiczności w sali kinowej Centrum Kultury w Głuchołazach na koniec roku szkolnego, czyli w czerwcu 2012 roku. Beneficjentami projektu będą uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych, dyrektorzy szkół i nauczyciele. Projekt swoim zasięgiem obejmie ok. 400 osób z gminy. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Centrum Kultury, Szkołą Podstawową nr 1 i Szkołą Podstawową nr 2 w Głuchołazach. Czas realizacji projektu od marca do lipca 2012 roku.

FDN nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacjiKaraoke

28 marca, tak jak było obiecane naszym dzieciakom, odbyło się karaoke w Krater Pub, zorganizowane przez Pana Grzegorza Grabca. 36 dzieciaków miało okazję spróbować swoich sił jako wokaliści, odkryliśmy kilka talentów muzycznych. Pan Grzesiu bardzo się postarał i zadbał o to, aby mali goście mieli lody, soki i chipsy podczas pobytu w Jego lokalu. Karaoke poprowadził wolontaryjnie Pan Waldemar Achrem, który (mamy taką cichą nadzieję) również zostanie pełnoprawnym przyjacielem naszej świetlicy :). Podczas karaoke wszyscy bawili się doskonale. Jedni śpiewali a drudzy dawali upust swoim emocjom tańcząc i skacząc ile sił w nogach. Okazało się, że nawet nasze Ulubione Panie maja czasami potrzebę wyśpiewania tego, co im w duszy gra, wiec śpiewały ile sił w płucach (najgłośniej Pani Viola). Na zakończenie pobytu w Kraterze została wyświetlona prezentacja przygotowana przez Panią Gosię ze zdjęciami wychowanków i wychowawców oraz z podkładem muzycznym nagranym przez nasze dzieciaki w Studio „M” w Opolu. Mamy cichą nadzieję, że jeszcze kiedyś, Pan Grzegorz ponownie zaprosi naszych podopiecznych i Ulubione Panie na podobną imprezę a póki co…

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE !!!

Galeria zdjęć…Rozgrzewka przed EURO 2012

26 marca, w naszej świetlicy, odbył się turniej pt. „Rozgrzewka przed Euro 2012” w ramach międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2012”. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn składających się z naszych dzieciaków oraz osób zaproszonych. Główna sala świetlicy przemieniła się w trybuny, królowała biel i czerwień, zostały przygotowane tekturowe boiska, pod sufitem zawisły balony. Przy dekoracji ciężko pracowały, ostatnie dwa tygodnie, i dzieci i Panie. Warto było- efekt końcowy przeszedł nasze oczekiwania. Ulubione Panie przyodziały takie same stroje sportowo- świetlicowe a każda osoba znajdująca się tego dnia w świetlicy miała na obu policzkach barwy Polski :) Atmosfera podczas spotkania była bardzo gorąca. Drużyny walczyły pomiędzy sobą bardzo zażarcie, choć z poczuciem humoru. Okazało się, że łatwiej na co dzień okiełznać nasze dzieci niż zaproszonych gości. Panie jednogłośnie stwierdziły, że zdecydowanie wolą pracować z dzieciakami niż z zaproszonymi Panami :) Reszta dzieci oraz wolontariusze głośno kibicowali swoim faworytom a na koniec oddali dodatkowe głosy na swoich ulubieńców. Dla dzieciaków została przygotowana, przez Pana Grzegorza Grabca, niespodzianka i w nagrodę za zaangażowanie w przygotowania całego przedsięwzięcia, w środę pójdziemy do lokalu Pana Grzesia na karaoke i pyszne lody. Na zakończenie spotkania Ulubione Panie pod czujnym okiem Pani Violi przygotowały również pyszny poczęstunek :)
Poniżej przedstawiamy skład drużyn:

„Śląsk”
Karolina Maślanka
Klaudia Maślanka
Filip Maślanka
Kamil Bortniczuk
Krzysztof Kaczmarek

„Ole”
Anna Salawa
Daria Bębenek
Sebastian Glamowski
Szymon Zyśk
Waldemar Skrzypczak

„Juve”
Oliwka Brzozowska
Kamil Kropelnicki
Mateusz Kropelnicki
Marek Kropelnicki
Mariusz Pryt

„Uefa”
Wojtek Czerniak
Rafał Zenderowski
Radosław Mikłasz
Artur Kamiński
Artur Knoblich

„Gol”
Sebastian Lalik
Adrian Tabaszewski
Marcin Pyrzyk
Grzegorz Komar
Piotr Garnek

Galeria zdjęć…Wizyta w Studio M

16 marca, we wczesnych godzinach popołudniowych, grupa wokalnie utalentowanych, najgrzeczniejszych dzieci, ulubione panie oraz Panowie: Jasiu, Krzysztof i Szymon, wybrali się do Radia Opole w celu nagrania kilkumiesięcznych zmagań muzycznych. Na dobry początek wizyty sympatyczny Pan Adam Ramczykowski oprowadził grupę naszych artystów po radiu opowiadając o pracy osób zatrudnionych na poszczególnych stanowiskach. Dzieci i panie dowiedzieli się jak powstają audycje radiowe. Następnie Pan Adam zaprowadził gości do Studia M. Po raz pierwszy nasi podopieczni i ich wychowawcy mieli okazję odwiedzić profesjonalne studio nagraniowe. Wszyscy byli bardzo podekscytowani zaistniałą sytuacją i starali się zaśpiewać jak najpiękniej. Podczas kilkugodzinnej wizyty w studiu nagrano 5 piosenek. Kilka z nich uświetni film promujący Głuchołazy, powstający podczas warsztatów filmowych, w ramach programu Akademii Orange pt. „COOLturalnie nakręceni”, pod czujnym okiem Pana Krzysztofa Miśniakiewicza. Po ciężkiej, kilkugodzinnej pracy, cała grupa, w ramach nagrody, udała się na kolację do Mc’Donalds, co ucieszyło najbardziej najmłodszych artystów. Do Głuchołaz wszyscy dotarli zmęczeni ale bardzo zadowoleni.

Galeria zdjęć…

Piosenka 1

Piosenka 2

Piosenka 3

Piosenka 4

Piosenka 5

Piosenka 6

Udostępnianie materiałów na zasadach Otwartej Licencji CC - BY.

Utwory dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 3.0 Polska. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach. Zezwala się na dowolne wykorzystanie treści - pod warunkiem zachowania niniejszej informacji, w tym informacji o stosowanej licencji oraz posiadaczach praw.
Treść licencji jest dostępna na stronie:
http://creativecommons.org/licenses/by/3.0/pl/
INFORMACJA PRASOWA

ROZGRZEWKA PRZED EURO 2012

Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna w Głuchołazach, al. Jana Pawła II 24 zaprasza wszystkich mieszkańców na turniej wiedzy o piłce nożnej. Jest to element międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2012”, do której przyłączyła się nasza placówka. Kampania ma zachęcić jak najwięcej osób do korzystania z Internetu.
Turniej „Rozgrzewka przed Euro 2012” odbędzie się 26 marca o godzinie 15:30 w siedzibie placówki przy Alei Jana Pawła II 24. Do udziału w turnieju zachęcamy dzieci, rodziców i dziadków – każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie można zobaczyć największe sukcesy reprezentacji Polski, poznać ciekawostki związane ze zbliżającymi się mistrzostwami, poczuć ducha rywalizacji. Wspólne przeglądanie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych w Internecie będzie okazją do wspomnień i dobrej zabawy. Najmłodsi uczestnicy będą mogli popisać się wiedzą o europejskich gwiazdach futbolu, najstarsi opowiedzą o piłkarskich wydarzeniach sprzed lat. Wspólnie odkryją, że Internet jest skarbnicą wiedzy i rozrywki. Podczas spotkania uczestnicy zarejestrują swój udział na stronie kampanii „Tydzień z Internetem 2012”. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach. W organizacji spotkania pomogą nam: wolontariusze, rodzice podopiecznych świetlicy. Spotkanie będzie otwarte dla mediów. Kampanii towarzyszy konkurs na najciekawszą relację multimedialną „Co trzy głowy to nie jedna!”, w którym będzie mogła wziąć udział nasza świetlica. Do wygrania cenne nagrody dla GŚS, uczestników spotkania i wolontariuszy. Zachęcamy do udziału w turnieju i włączenia się w „Tydzień z Internetem 2012”.
***
„Tydzień z Internetem 2012” to międzynarodowa akcja trwająca od 26 do 30 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. Na potrzeby kampanii zostanie uruchomiony specjalny internetowy licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób weźmie w niej udział w poszczególnych krajach. Koordynatorem polskiej edycji jest już po raz drugi Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek. W Polsce „Tydzień z Internetem 2012” przeprowadzany jest pod hasłem aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej.

Informacji udziela:
imię i nazwisko: Agnieszka Danieluk
nr telefonu:77 439 62 82

P.S Ponieważ w świetlicy „ dzieciaki mamy już zapewnione” :), w związku z tym zapraszamy osoby starsze- pasjonatów piłki nożnej do udziału w turnieju. Zapewniamy jedzonko :), dobrą zabawę i dużo, dużo uśmiechu.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 21 marca 2012 roku.
Liczba uczestników ograniczona !!!Wyprawa do Łodzi

Ostatniego dnia stycznia w mroźny, wczesny poranek najgrzeczniejsze dzieci ze swoimi ulubionymi paniami, wybrały się w toku projektu „COOLturalnie Nakręceni”, realizowanego w ramach programu Akademia Orange" w daleką i męczącą podróż do Muzeum Kinematografii w Łodzi. Podróż przebiegała w bardzo przyjaznej i ciepłej atmosferze pomimo minusowej temperatury poza autobusem. Mimo, że wszyscy musieli wstać wyjątkowo wcześnie, prawie nikt nie zamierzał tracić czasu na sen. W autobusie było głośno i wesoło. Wszyscy bawili się fantastycznie. Wreszcie, po kilku godzinach, dotarliśmy do celu… Muzeum, znajdujące się w najprawdziwszym pałacu, zachwyciło wszystkich, choć najbardziej chyba najstarszą z naszych ulubionych pań (dla dobra sprawy nie podamy nazwiska…), która co chwilę wykrzykiwała „Ja znam tę bajkę !! Tę lubiłam najbardziej!!!”. Podczas pobytu w Muzeum obejrzeliśmy również kilka starych bajek m.in. „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Pampalini”. Podczas projekcji niektórzy mieli czas na małą drzemkę (tutaj również, na wszelki wypadek, nie podamy nazwisk). Obejrzeliśmy również część pałacu, w której kręcono kilka filmów i przez chwilę mogliśmy poczuć się jak książęta i księżne… Podczas pobytu w mieście mieliśmy także okazję odwiedzić piękną galerię „Manufaktura”, która urządzona jest w dawnej fabryce włókienniczej. Na zakończenie naszej wyprawy udaliśmy się do Mc Donald’ s, które jak zawsze, było nie lada atrakcją dla naszych najgrzeczniejszych dzieci. A w drodze powrotnej… No właśnie!!! W drodze powrotnej mieliśmy szczególną okazję, być świadkami uczucia rodzącego się między dwojgiem uczestników… Pomimo, że za oknem mróz, romans rozwijał się ze zdwojoną siłą… Będziemy śledzić losy naszych „zakochanych” i wszyscy mocno im kibicujemy. Udostępnianie materiałów na zasadach Otwartej Licencji CC - BY.

Galeria zdjęć…Drodzy Przyjaciele,

ruszamy z naszym projektem „COOLturalnie Nakręceni”, który jest realizowany w ramach programu Akademia Orange! Ogłaszamy wszem i wobec, że zakupiliśmy kamerę cyfrową, wspaniałą kolekcje filmów DVD i w związku z tym zapraszamy wszystkich kinomaniaków na comiesięczne piątkowe „CINEMASTORY” do naszej świetlicy na godzinę 15.00 ;-) Poza tym rozpoczynamy realizacje naszego przedsięwzięcia, czyli – filmu promującego Głuchołazy! W tym roku już niestety nie zdążymy z produkcją na nominacje do Oskarów, więc będziemy trzymać kciuki za Panią Agnieszkę Holland i jej dzieło „W ciemności”, ale w przyszłym roku kto wie, kto wie…BAL KARNAWAŁOWY

Szybkimi krokami zbliżyliśmy się do końca Akcji Zimowej w naszej świetlicy. Aby choć odrobinkę osłodzić sobie ostatnie chwile beztroskiej zabawy odbył się u nas bal karnawałowy. Najgrzeczniejsze dzieciaki i ulubione panie zamienili się w barwne, roześmiane postacie. Największą furrorę zrobił nasz świetlicowy „kibol” Szczepan, który podbił serce każdej dziewczyny w świetlicy. Okazuje się bowiem, że kobiety lubią silnych mężczyzn z pasją! Poza tym Szczepan okazał się niewiarygodnie dobrym tancerzem co udowodnił podczas tańców grupowych, których uczyliśmy się pod czujnym okiem pani Kornelki i pani Agnieszki…

Galeria zdjęć…„COOLturalnie Nakręceni”

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Głuchołazach został laureatem w III edycji programu „Akademia Orange” Fundacji Orange w roku 2011/2012 pod hasłem ”Łączy nas kultura”. Z tego też tytułu miło nam poinformować Państwa, że nowy rok rozpoczął się od sukcesów, dzięki wsparciu Fundacji Orange w styczniu rozpoczynamy realizację projektu w ramach programu Akademia Orange pt: „COOLturalnie Nakręceni”. Działania związane z inicjatywą zakończą się w maju 2012 roku. Bezpośrednimi odbiorcami i uczestnikami projektu będą wychowankowie Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach, dzieci i obywatele miasta, którzy zechcą uczestniczyć w seansach filmowych organizowanych w świetlicy 1 x raz w miesiącu. Specjalnie na ten cel zostaną zakupione filmy i lektury na DVD. Już na koniec stycznia 2012 r. zaplanowana jest edukacyjna wycieczka do Muzeum Kinematografii w Łodzi. Od lutego do maja 2012 r. odbywać się będą w Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej 1 x raz w miesiącu wyjścia do głuchołaskiego kina, 2 x razy w miesiącu odbędą się warsztaty tematyczne prowadzone przez znawców tematu dotyczące historii kina, filmu, reżyserii, w ramach których podopieczni świetlicy pracować będą nad filmem dokumentującym rodzinne miasto Głuchołazy. Ponadto 2 x razy w miesiącu odbywać się będą lekcje biblioteczne mające na celu zgłębienie wiedzy na temat filmu, historii miasta, turystyki poprzez sięganie do materiałów bibliotecznych, księgozbiorów. Partnerem akcji będzie Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Centrum Kultury. Uroczysta premiera filmu wyreżyserowanego przez podopiecznych Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej będzie miała miejsce pod koniec maja 2012 r. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w programie pt: ”COOLturalnie Nakręceni”. Będziemy informować Państwa na bieżąco o przebiegu projektu. Wkrótce podamy terminy seansów filmowych odbywających się w Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach. Serdecznie dziękujemy - „Akademii Orange” Fundacji Orange i przesyłamy gorące pozdrowienia.Zimowe szaleństwo!

Niezliczone upadki, siniaki, rozjechane narty, zmarznięte nosy... tak to wszystko działo się we środę 11 stycznia 2012 r. Tego wspaniałego zimowego dnia, najgrzeczniejsze dzieci z Głuchołaz wraz z najfajniejszymi Paniami i Panami zażywały zimowego szaleństwa w czeskich Filipowicach. Pojechaliśmy na narty, dzięki pieniążkom z programu grantowego „TVP 1 REKLAMA DZIECIOM” – za co serdecznie dziękujemy! W ramach wyjazdu uczyliśmy się z trenerami jeździć na nartach, zjedliśmy przepysznego czosnkowego langosza, rozgrzaliśmy się gorącą owocową herbatą. Ale co najważniejsze: najodważniejsi, wybrani przez instruktorów ze szkółki narciarskiej pojechali na samą górę i zjechali ... trochę na kolanach , na plecach, ale cali i zdrowi! Wyjazd był wspaniały, wszyscy byliśmy pomimo zmęczenia ogromnie zadowoleni! Dziękujemy serdecznie Panu Wojtkowi Olszewskiemu z firmy Taurus : http://www.taurus.opole.pl/, za wspaniałą opiekę i organizację!

Galeria zdjęć…Gdzie mieszka Święty Mikołaj ??

Pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych, że ulubione panie odkryły tajemnicę Mikołaja – a dokładniej Mikołajów !! Okazało się bowiem, że jest ich bardzo wielu i mieszkają w naszym małym miasteczku… Wszystko zaczęło się na początku grudnia gdy ulubione panie zamieniły się w detektywów i zaczęły tropić… Na początek, aby wytropić Mikołaja, poprosiły dzieci aby te napisały listy do sympatycznego świętego. Następnie rozpuściły informacje o listach wśród swoich przyjaciół i znajomych… I wtedy stała się rzecz niezwykła!! Okazało się bowiem, że Świętych Mikołajów jest w naszym mieście bardzo wielu. Dzięki temu, 22 grudnia, ok. 70 dzieciaków otrzymała prezenty podczas wigilijnej kolacji która odbyła się w świetlicy. ZA OKAZANE OGROMNE SERCA SERDECZNIE DZIĘKUJEMY NASZYM WSPANIAŁYM ŚWIĘTYM !!!

Galeria zdjęć…MIKOŁAJÓW CIĄG DALSZY

Nie dość, że głuchołaska szkolna młodzież sprezentowała paczki świąteczne podopiecznym Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Głuchołazach, to wygląda na to, że dzieciaki ze świetlicy musiały być bardzo grzeczne w ubiegłym roku, ponieważ dostały jeszcze wiele, wiele prezentów od życzliwych ludzi, którym korzystając z okazji, chcemy ślicznie podziękować. Zatem przesyłamy gorące podziękowania i uściski dla:

EMPIK i Pani Moniki Marianowicz - Menadżer ds. PR i Eventów, Rzecznik prasowy Empik,
Pana Dyrektora Pawła Zegarłowicza z Citibanku,
Pana Dyrektora Roberta Szaja z PKP,
Pana Arkadiusza Mierzwy z Pekao SA,
Pani Agaty Lewińskiej z Portów Lotniczych,
Pan Przemysława Przybylskiego z Portów Lotniczych,
Pana Zbigniewa Baranowskiego z Poczty Polskiej.
Szczególne podziękowania ślemy do naszego Przyjaciela z TVP – Pawła Gadomskiego ;-)

Wraz z podziękowaniami przesyłamy życzenia obfitującego w sukcesy zawodowe i prywatne Nowego Roku!
Pracownicy i Podopieczni Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w GłuchołazachDrodzy Głuchołazianie,

jest nam niezwykle miło, powiadomić Państwa, że Głuchołazy to miasto, w którym zamieszkuje bardzo wielu Mikołajów, ludzi dobrych serc, przepełnionych chęcią działania i niesienia pomocy i nie są to puste słowa, bowiem mamy dowody!!! Otóż od kilku tygodni do Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach przy Alei Jana Pawła II 24 nadsyłane są wielkie paczki z najróżniejszymi prezentami, począwszy od słodyczy, po ubrania, zabawki, łącznie to 100 kilogramów dobroci! Po wnikliwym śledztwie, ustaliliśmy, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1,Gimnazjum nr 2 , Gimnazjum nr 1, Przedszkola nr 1, zorganizowali zbiórki świąteczne w swoich szkołach dla naszych podopiecznych! Otrzymaliśmy również smakowitą paczkę z tradycyjnymi, niemieckimi świątecznymi przysmakami od naszych przyjaciół z Nieder - Olm! Dzięki wspaniałym uczniom głuchołaskich szkół, przyjaciołom z Niemiec i innym anonimowym Mikołajom, będziemy mogli podczas uroczystej Wigilii w świetlicy, która odbędzie się 22 grudnia, obdarować 70 dzieciaków!!! A wam drodzy Mikołaje chcemy serdecznie podziękować za zorganizowanie zbiórek i przekazanie ich na rzecz podopiecznych świetlicy! Dziękując raz jeszcze, ślemy życzenia wspaniałych, rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i szampańskiego Sylwestra!ORGANIZACJA PRZYJAZNA WOLONTARIUSZOM

Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna przy PKPS w Głuchołazach odebrała dnia 1 grudnia 2011r. w Warszawie Certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom. Plebiscyt zorganizowany został przez siec Centrów Wolontariatu w Polsce w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu, Prezydent RP objął konkurs honorowym patronatem. Zamierzeniem organizatora było: '' wyróżnienie i promowanie pozytywnych przykładów organizacji i instytucji, które na co dzień korzystając z wsparcia wolontariuszy, nie tylko przestrzegają obowiązujących norm prawnych, ale we współpracy tej idą o wiele dalej. Tworzą przyjazne środowisko pracy dla wolontariuszy, dbają o ich rozwój, właściwą organizację i koordynację pracy, wspierają w codziennych aktywnościach .'' Konkurs odbywał się etapowo, nadesłane do Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w polu zgłoszenia, zostały rozpatrywane i na zasadzie eliminacji, rekrutowane do dalszych etapów. W związku z tym Gminna Świetlica Socjoterapeutyczna przy PKPS w Głuchołazach otrzymała również w dniu 8 grudnia 2011r. podczas Opolskiej Gali Wolontariatu w Teatrze im. Jana Kochanowskiego opolski Certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom i przepiękną, oryginalną statuetkę, przedstawiająca literę ''W'' w języku migowym, wykonaną przez niepełnosprawne dzieci. Za szczególne wyróżnienie naszej placówki bardzo serdecznie dziękujemy członkom kapituły konkursu, a szczególne podziękowania składamy Naszym Wolontariuszom, bez których codziennej pracy i trudu nie osiągnęlibyśmy tak wiele.
http://www.ocwip.pl/informacje/wszystkie/zobacz/GalaWolontariatudziekowalismywolontariuszomiorganizacjomprzyjaznymwolontariuszomDRZWI OTWARTE W ŚWIETLICY

11 października w naszej świetlicy odbyły się „Drzwi otwarte” podczas których rodzice naszych dzieci oraz wszyscy chętni mieszkańcy miasta mogli zapoznać się ze specyfiką pracy ulubionych Pań, wspólnie z dziećmi spróbować swoich sił w zajęciach oraz troszkę się pobawić. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15:00 od krótkiej prezentacji multimedialnej opowiadającej o początkach i rozwoju działalności naszej świetlicy. Ulubione Panie miały okazję zaprezentować się również w nowych koszulkach promujących świetlicę (w których jest im bardzo do twarzy) oraz pochwalić się nowym logo placówki. Następnie wszyscy wspólnie, wykonali plakaty pt. „Barwy jesieni”. Kolejnym punktem spotkania były krótkie warsztaty z robienia figurek z masy solnej oraz robienia kolczyków. Zaraz po godzinie 16, dzięki dobremu sercu Pana Artura Wiktorskiego dzieci miały okazję spróbować swoich sił na, rozłożonej za budynkiem, strzelnicy. Okazało się, że na świetlicy jest kilka ukrytych talentów strzeleckich. Najbardziej strzelanie do tarczy spodobało się... Pani kierownik!! Nie chciała oddać markera (pistolet do paintball ) i całymi seriami strzelała do tarczy... Podczas spotkania ulubione Panie miały również okazję omówienia z rodzicami kilku ważnych spraw dotyczących funkcjonowania świetlicy. „Drzwi otwarte” zakończyły się ok. godziny 18. Całość uświetnił poczęstunek przygotowany przez Panią Violę.

Galeria zdjęć…WYPRAWKI

Od ponad miesiąca trwa rok szkolny... Świetlica tętni życiem, co chwilę mają miejsce nowe wydarzenia. Z powodu braku czasu nasza stronka została nieco zaniedbana, za co serdecznie przepraszamy!! Starając się nadrobić zaległości zaczniemy od ogromnych podziękowań dla osób, które pomogły nam wyprawić naszych podopiecznych do szkoły. Pod koniec wakacji w Domku Papierniczym, Domku Papierniczym Plus i w Czterech Porach Roku stanęły kolorowe pudełka, do których każdy, kupując wyprawkę dla swojego dziecka, mógł wrzucić coś dla naszych dzieci. Dzięki temu udało się pomóc w skompletowaniu wyprawek dla wszystkich naszych podopiecznych.

Serdecznie DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, aby nasze dzieciaki mogły rozpocząć rok szkolny wyposażone w odpowiednie przybory szkolne !!!

Galeria zdjęć…MAMY WŁASNE LOGO

Miło nam poinformować, że posiadamy LOGO, będące znakiem identyfikacji graficznej naszej świetlicy. Projekt przygotowała dla nas Pani Bożena Kała, za co bardzo serdecznie dziękujemy: www.thelogo.pl/index.php?c=portfolio&itemid=3&lang=pl

Pieniążki na LOGO dostaliśmy w ramach projektu "Centra wsparcia NGO – projekt długofalowej pomocy dla organizacji pozarządowych" www.ocwip.pl/projekty/zobacz/centra-wsparcia-ngo

Przypominamy, że jesteśmy również na FACEBOOK

AKCJA LETNIA

Od lipca w naszej świetlicy trwa AKCJA LETNIA, na którą codziennie przychodzi bardzo dużo nowych dzieci. Nasze ulubione Panie jak co roku przygotowują dla nas codziennie nowe zajęcia i wiele niespodzianek. Bawimy się w podchody w lesie, śpiewamy na karaoke, oglądamy filmy na dużym ekranie, ale najbardziej lubimy chodzić na basen do Banderozy. Tak więc atrakcji mamy co niemiara! Przez skromność już nawet nie wypada wspomnieć o naszych wojażach w Aquaparku w Brzegu i na 4 dniowym Obozie Patriotycznym w Jarnołtówku! Ach... sami popatrzcie...

Galeria zdjęć…OBÓZ PATRIOTYCZNY

Od piątku 25 lipca do czwartku 28 lipca przebywaliśmy w superowym Ośrodku Ziemowit w Jarnołtówku na Obozie Patriotycznym. Obóz zorganizowały nasze ulubione Panie, a pieniążki dostaliśmy od Powiatu Nyskiego. Na obozie wypoczywaliśmy, pływaliśmy codziennie na basenie, bawiliśmy się w grę terenową na szlaku Kopy Biskupiej, mieliśmy ognisko z kiełbaskami, ale również dużo się nauczyliśmy i pracowaliśmy charytatywnie. Nasze ulubione Panie i pan Szymon przygotowali dla nas 3 warsztaty na temat: patriotyzmu, wolontariat i niepełnosprawności. Dzięki tym zajęciom już teraz wiemy, jak czują się osoby niepełnosprawne i jak należy im pomóc i że wolontariat to nie wyrzucenie śmieci. Poznaliśmy także love story z Mieszkiem i Dobrawą w roli głównej. Zadbaliśmy o środowisko i w ramach akcji "Sprzątania świata" uprzątnęliśmy tereny Jarnołtówka. Było naprawdę SUPER! A żeby zachęcić wszystkich na przyszły rok, załączamy zdjęcia.

Galeria zdjęć…WIZYTA

25 czerwca, w sobotę, naszą świetlicę odwiedzili goście z Nieder – Olm. Pani Viola upiekła z tej okazji pyszne ciasto i chleb, dzieci, wspólnie z gośćmi, namalowały obraz na płótnie pt. "Moje wymarzone wakacje" a nasze ulubione panie przygotowały profesjonalną prezentację przybliżającą zebranym działalność świetlicy. Nasi goście byli zachwyceni prezentacją, ze smakiem zjedli poczęstunek, a tak kolorowego obrazu nikt z nas chyba jeszcze nie widział. Pojawił się na nim nawet rekin odgryzający nogę przypadkowemu pływakowi. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta naszych gości z Niemiec.

Galeria zdjęć…100 PLACÓW ZABAW NA 100 LAT NIVEA

GŁUCHOŁAZIANIE GŁOSUJMY RAZEM NA PLAC ZABAW OD NIVEA !!!
"100 PLACÓW ZABAW NA 100 LAT NIVEA"

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich GŁUCHOŁAZIAN do głosowania w konkursie
"100 PLACÓW ZABAW NA 100 LAT NIVEA".
W ramach akcji firma NIVEA wybuduje 100 placów zabaw na swoje 100 – lecie.
Wygrają lokalizacje, na które zagłosuje najwięcej osób, zatem klikajcie na:
http://100latnivea.pl/glosowanie/plac/226
KAŻDY GŁOS SIĘ LICZY !!!
Głosowanie potrwa do 31 lipca
Szczegóły akcji na: http://100latnivea.pl/glosowanie


REKLAMA DZIECIOM

Miło nam poinformować, że w tym roku po raz pierwszy w naszej karierze, otrzymaliśmy dotację z TVP 1 "Reklama Dzieciom" .Kwota w wysokości 10 tys. złotych została przekazana na działalności świetlicy. W ramach dotacji zorganizowana zostanie także jednodniowa wycieczka dla podopiecznych, co do wyboru kierunku wciąż ma miejsce głosowanie. Najważniejsze jednak, żeby nasze dzieciaki dobrze się sprawowały, bo bez tego "ani rusz".

Za otrzymaną dotację serdecznie dziękujemy TVP 1 "Reklama Dzieciom" i przesyłamy pozdrowienia.ŚWIETLICOWY DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca w naszej świetlicy odbył się uroczysty piknik z okazji Dnia Dziecka. Ulubione Panie dołożyły wszelkich starań abyśmy poczuli się tego dnia wyjątkowo. Pani Viola to nawet Pana Boga prosiła, żeby deszcz przesunął na godzinę 18!! Tego dnia widać było jak wielu przyjaciół ma nasza świetlica... część z nich obdarowała nas słodkościami a wyjątkowymi gośćmi byli dwaj panowie – Robert Jakóbczak i Daniel Tokarz. Tego dnia to właśnie Oni pomagali naszym paniom uprzyjemnić nam czas. Pan Robert przywiózł bębny na których mogliśmy uczyć się grać a Pan Daniel nauczył nas kilku kroków salsy. Zabawa była przednia!! Odkryliśmy kilka talentów muzycznych i tanecznych. Na zakończenie pikniku dostaliśmy piękne prezenty ufundowane przez Pana Mariusza Sysaka i Pana Grzegorza Grabca. Bardzo żałujemy, że Dzień Dziecka jest tylko raz w roku... My chcielibyśmy przynajmniej raz w tygodniu !!!

Wszystkim, którzy dołożyli starań aby uprzyjemnić nam ten dzień – BARDZO GORĄCO DZIĘKUJEMY !!!
KONCERT ZESPOŁU "Sztywny Pal Azji"

Nasze ulubione panie (prawie co do jednej) uczestniczyły ostatnio w dość głośnym (dosłownie i w przenośni) wydarzeniu kulturalnym. 11 maja, w środę, w Kraterze odbył się koncert zespołu "Sztywny Pal Azji". Starsza "młodzież" doskonale wie co to za zespół. W każdym razie nasze drogie panie nie zapomniały ani na chwilę o dzieciakach i świetlicy i zaraz po koncercie, przy pomocy Pana Grzegorza Grabca, dorwały skład zespołu. Dzięki temu mamy koszulkę z autografami a panowie obiecali, że kolejnym razem, gdy odwiedzą Głuchołazy, na pewno zawitają również do naszej świetlicy. Oczywiście gorąco wszyscy zapraszamy !!!
Noc w Świetlicy

29 kwietnia miało miejsce szczególne wydarzenie. Nasze ulubione panie i najgrzeczniejsze pod słońcem dzieciaczki postanowili spędzić razem noc w świetlicy. Aby upamiętnić tą szczególną noc odwiedził nas redaktor Radia Opole, Pan Bartosz Bukała, który zrobił na ten temat dość długi reportaż. Panie przygotowały szereg niespodzianek swoim podopiecznym. Były świece, ciemność i straszne opowieści. W środku nocy do okien zastukał niespodziewany gość, który wywołał ogromne krzyki nie tylko wśród dzieci ale przeraził również naszą Panią Kornelkę. Gotowa była zabrać swoje rzeczy i uciekać do domu. Dzieciaki i pani Kornelia uspokoili się dopiero kiedy okazało się, że strasznym gościem jest nasza Pani Ania. Na kolację dzieci zjadły pyszne naleśniki a później odbyła się projekcja filmu. Ulubione Panie miały nadzieję na spokojną noc ale nic z tego… Dzieci ani myślały położyć się spać… Kilkoro szalało do czwartej rano co wzbudzało wśród Pań nieprzyjemne uczucia. W podziękowaniu za przespanie dwóch godzin Panie i Pan Szymon zgotowali dzieciakom ok. godziny siódmej rano wspaniałą musztrę. Była to pierwsza taka świetlicowa noc ale kto wie? Może nie ostatnia.

Galeria zdjęć…I Świetlicowy Rajd Rowerowy

29 kwietnia, w piątek, odbył się w "Banderozie" rajd rowerowy dla podopiecznych naszej świetlicy zorganizowany przez Głuchołaski Klub Kolarski Victoria, pt. „ Świetlicowa zabawa rowerowa”. Podczas spotkania było bardzo wesoło i głośno. Nawet nasze panie postanowiły spróbować swoich sił w konkurencji na tandemach stacjonarnych i całkiem nieźle im poszło!! Pani Agnieszka i Pani Gosha zdobyły trzecie miejsce a Pani Kornelia i Pani Aneta czwarte. Całkiem niezłą formę maję te nasze panie. Po zawodach odbyło się ognicho przy którym mogliśmy upiec kiełbaski i chleb. Każdy uczestnik otrzymał na zakończenie dyplom i uścisk dłoni organizatorów.

Za organizację rajdu jesteśmy członkom Klubu bardzo wdzięczni i mamy nadzieję, że był to początek owocnej współpracy.

Galeria zdjęć…Świeta Wielkanocy

Jak co roku w Sobotę Wielkanocną, wraz z rodzicami i naszymi paniami poszliśmy do Kościoła, święcić przygotowane przez nas koszyczki z pokarmami. Później w świetlicy życząc sobie wesołych świąt, zajadaliśmy się przygotowanymi przez panie, naszych rodziców i nas samych potrawami. Szybko znikały pyszne sałatki i oczywiście jajka, ale najszybciej upieczone przez nas samych babeczki wielkanocne!!! Jak to bywa u nas w świetlicy, nie obyło się bez wielkiej niespodzianki… Otóż nasza koleżanka Klaudia, otrzymała od pana Mariusza Migały stypendium socjalno – naukowe za super wyniki w nauce. Klaudii serdecznie gratulujemy i postaramy się podciągnąć w szkole, żeby w przyszłym roku tez dostać taka nagrodę. Tymczasem zajadając się słodyczami podarowanymi przez Zajączka życzymy wszystkim mokrego dyngusa !!!

Galeria zdjęć…Przygotowania do Wielkanocy

W czwartek rano dzieci z paniami przystrajały koszyczki wielkanocne. Było gwarnie, kolorowo, bukszpanowo i jajkowo. Malowanie, wycinanie, przyklejanie, wojny o kokardki, działo się ojj działo!!! Zapach pieczonych w kuchni babeczek unosił się w całej świetlicy, zbliżając nas coraz bardziej do świątecznej atmosfery. Dlatego też pragniemy wszystkim naszym Przyjaciołom, życzyć także tak wspaniałych, słonecznych i roześmianych Świąt Wielkanocnych! A wszystkich , którzy chcą poczuć nasz świetlicowy, świąteczny nastrój, zapraszamy na sobotnie śniadanie wielkanocne!

Galeria zdjęć…Uważaj na każdy swój krok w sieci !!!

W piątek 15 kwietnia 2011 r. nasze ulubione Panie zorganizowały konferencję naukową dla głuchołaskiej młodzieży w auli Liceum Ogólnokształcącego w Głuchołazach. Od 7:00 rano wszystkie ciężko pracowały, zwłaszcza, że jedna pani w rudych włosach ( dla dobra sprawy nie podamy jej danych osobowych) postanowiła być chochlikiem i trochę porozrabiać np. rozlać na piękny biały obrus trochę soku porzeczkowego. Poza tym wszystko udało się wspaniale tzw. młodzież debatowała z zaproszonymi gośćmi na tematy związane z Internetem , cyberprzemocą i tym jak czuć się bezpiecznie w sieci! Wspaniałe przekąski i miłe towarzystwo przyczyniły się do naszego wielkiego kolejnego sukcesu. Nasze wysiłki zostały docenione przez Pana wiceburmistrza Romana Sambora, który to powiedział: "że nie może za nami nadążyć, bo tak wiele się u nas dzieje!" Kończąc naszą relację z piątkowego spotkania przypominamy: uważajcie na każdy swój krok w sieci!Konferencja Naukowa "Uważaj na każdy swój krok w sieci"Uważaj na każdy swój krok w Sieci

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ po raz kolejny Polski Komitet Pomocy Społecznej otrzymał grant w wysokości ponad 8 tys. zł. Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje.

Projekt pt. „Uważaj na każdy swój krok w Sieci” zakłada przygotowanie dzieci oraz młodzież do bezpiecznego korzystania z Internetu. 15 kwietnia 2011 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Głuchołazach odbędzie się Konferencja naukowa, której uczestnikami będzie młodzież z Gminy Głuchołazy. Następnie pracownicy Świetlicy Socjoterapeutycznej przeprowadzą szkolenia pt. „Bezpieczne dziecko w sieci” dla uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Głuchołazach.Ach, cóż to był za bal !!!

W piątek, 28 stycznia 2011r. świetlica zamieniła się w roześmianą, rozkrzyczaną i kolorową zbieraninę różnych postaci. Wśród gości znalazło się kilka gwiazd takich jak Elizabeth Taylor, Chuck Norris czy Agnieszka Chylińska. Elizabeth i Chuck od razu wpadli sobie w oko i do końca tworzyli wyśmienitą parę. Na zabawie obecny był, w ramach bezpieczeństwa oczywiście, lekarz, Pajacyk, który uprzyjemniał czas zebranym, Cyganka, przepowiadająca przyszłość i wielu, wielu innych. Podczas spotkania zaproszeni goście bawili się bardzo dobrze i wesoło. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu "Pippi Langstrumpf" połączona z poczęstunkiem. Ciekawe jakie postacie odwiedzą świetlicę podczas przyszłorocznej zabawy karnawałowej ???

Galeria zdjęć…ŚWIETLICA NA LODOWISKU

Przez cały okres zimowy będziemy chodzić na lodowisko aby doskonalić swoje umiejętności na lodzie. Pierwszy raz poszliśmy 20 stycznia, w czwartek. Zabawa była fantastyczna, nawet Pani Agnieszka, Pani Aneta, Pani Gosha i Pan Szymon dali się namówić na włożenie łyżew. Każde z nich bawiło się doskonale. Nie obyło się oczywiście bez upadków... Pani Aneta, gdy po raz drugi została przyciągnięta przez grawitację do lodu, zobaczyła nad głową wszystkie możliwe gwiazdy. Pani Agnieszka z Karoliną Maślanką uczyły jeździć Pana Szymona, który jednak stwierdził, że dużo lepiej by się bawił, gdyby jeździło się z górki, ponieważ póki co do perfekcji opanował chodzenie na łyżwach. W tym tygodniu na lodowisko wybierają się wszyscy ze świetlicy i dlatego w czwartek miedzy godz. 16 a 17 drzwi będą pozamykane na wszystkie spusty.

Galeria zdjęć…... I znowu Mikołaj !!!...

Kto powiedział, że Mikołaj tylko w grudniu przychodzi do grzecznych dzieci ?? W świetlicy bywa zdecydowanie częściej... W piątek, 21 stycznia pojawił się bardzo niespodziewanie pod postacią Pana Ryszarda Lisa. Pan Ryszard postanowił uszczęśliwić nasze dzieci dwoma komputerami. Prezent od razu znalazł swoje miejsce w świetlicy. Dzieci zdobyły nowe komputery a świetlica nowego przyjaciela.

ZA OKAZANE SERCE BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!Udało się !!!

Po raz pierwszy otrzymaliśmy dotację z Polskiej Akcji Humanitarnej na dożywianie podopiecznych Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej !!!

Kwota dofinansowania wynosi 9100 zł.WIGILIA W ŚWIETLICY

22 grudnia w świetlicy odbyła się, jak co roku, uroczysta kolacja wigilijna. Od południa Panie i wolontariusze krzątali się po kuchni, gotowali, stroili salę, by wieczorem ugościć prawie 80 osób. Swoją obecnością spotkanie uświetnili rodzice, dzieci oraz przyjaciele świetlicy: Burmistrz Głuchołaz, Pan Edward Szupryczyński, reporter telewizyjny, Pan Paweł Gadomski oraz akolita, Pan Grzegorz Ptak. Dzieci przygotowały przedstawienie "Jak Mikołaj został biskupem" oraz zaprezentowały kilka napisanych przez siebie piosenek świątecznych. Panie i wolontariusze dwoili się i troili, aby na stołach nie zabrakło niczego. Po kolacji i występie dzieci ktoś cichutko zastukał w okno. Jak rok temu, wszyscy zebrani ujrzeli Mikołaja. Krzykom i radości nie było końca. Dzięki dobroci mieszkańców Głuchołaz, Fundacji Kantona i Fundacji Przyjaciółka, każde dziecko otrzymało piękny prezent.

Galeria zdjęć…PREZENT

Dzisiaj Pani Kierownik odwiedziła naszych przyjaciół z Schattdecor gdzie czekała na Nią ogromna niespodzianka. Po raz kolejny otrzymaliśmy piękny prezent dla naszych podopiecznych. Dzięki wielkiemu sercu firmy dzieci i panie już dzisiaj pójdą pozjeżdżać na otrzymanych talerzach do zjeżdżania po śniegu .

Wszyscy bardzo gorąco dziękujemy za przepiękne upominki !!!
NOWY PODOPIECZNY

Do Głuchołaz zawitała zima... Pewnego białego, mroźnego wieczoru cała świetlica na czele z Panią Kierownik ubrała się ciepło i wyszła przed budynek. Wśród śmiechu i gwaru „narodził” się nowy podopieczny świetlicy – Bałwanek. Jak widać na zdjęciach, został wyjątkowo ciepło przyjęty przez wszystkich zebranych. Martwiliśmy się bardzo, że nasze ciepło nie pozwoli przetrwać mu do dnia następnego, ale okazało się, że Bałwanek do dziś stoi i pilnuje budynku w którym znajduje się nasza świetlica.

Galeria zdjęć…URODZINY PAULINKI

Mamy pierwszą pełnoletnią osobę wśród naszych dzieci. W świetlicy uczciliśmy urodziny Paulinki pysznym tortem, były prezenty i kolorowa kartka urodzinowa wykonana przez dzieci.

Galeria zdjęć…ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

Polski Komitet Pomocy Społecznej pod patronatem Banków Żywności organizuje zbiórkę żywności w dniach 3–4 grudnia w dwóch sklepach : InterMarche (ul. Grunwaldzka) i Biedronce (ul. Wyszyńskiego). Wolontariusze będą zbierali żywność w piątek od godz. 13:00 do 21:00 i w sobotę od godz. 9:00 do 17:00.

więcej informacji na stronie www.bankizywnosci.pl
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!


SZKOLENIE p.t. "BEZ KLAPSA"

Zakończyliśmy kolejne szkolenie dla rodziców „Bez klapsa – jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice” przeprowadzone w ramach programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje współfinansowanego ze środków The Velux Fundations . Bardzo serdecznie dziękujemy uczestnikom za poświecony czas i przemiłą atmosferę podczas warsztatów

Galeria zdjęć…NIESPODZIANKA

W piątek, 26 listopada, spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Otrzymaliśmy cztery pokaźne pudła od Fundacji Przyjaciółka z Warszawy. W kartonach znajdowały się upominki dla podopiecznych świetlicy. Część z nich zostanie wykorzystana na potrzeby świetlicy a część uzupełni prezenty gwiazdkowe naszych podopiecznych.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY FUNDACJI ZA TAK MIŁY GESTPRZEDŚWIĄTECZNY CZAS

W naszej świetlicy widać i czuć nadchodzące Święta

Wszystkie dzieci i panie od kilku dni przygotowują się do zbliżającej się Gwiazdki. Trwają prace nad przepięknymi stroikami świątecznymi. Za oknem sypie śnieg a my ciężko pracujemy aby dekoracje zachwyciły każdego odwiedzającego naszą świetlicę...

Galeria zdjęć…PIOSENKA DLA DANONE

Nasi zdolni podopieczni postanowili podziękować Danone za grant w ramach programu „Masz pomysł? Podziel się Posiłkiem”, który wspiera naszą świetlicę. Za okazane serce oraz wsparcie dzieci postanowiły napisać piosenkę. Same stworzyły słowa a zaprzyjaźniony z naszą świetlicą muzyk – Pan Jasiu ułożył melodię i tak oto właśnie powstała piosenka pt. „Świetlicowe żarełko”. Piosenka tak bardzo spodobała się naszemu sponsorowi, że ofiarował wszystkim dzieciom biorącym udział w powstawaniu piosenki list z gratulacjami oraz wspaniałe prezenty w formie Pendriv-ów. Radości dzieci nie było końca.

Bardzo dziękujemy Danone i zapraszamy do posłuchania piosenki pt. „Świetlicowe żarełko”.

Można jej również posłuchać na Facebooku: http://www.facebook.com/PodzielsiePosilkiem

publikacjapublikacjaPoezja


Bardzo serdecznie pragniemy podziękować naszemu przyjacielowi – Januszowi Gąsiorowi – za chwile wzruszenia, które miałyśmy wielką przyjemność przeżyć w chwili odebrania z Jego rąk przepięknego wiersza napisanego dla nas.

Więcej zdjęć…skok do góry
Copyright © by www.swietlica-glucholazy.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.